Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.07.2020 - 00:01

Korg VPT-1 Vocal Pitch Trainer

Ladičkou pro zpěváky by se dala nazvat novinka VPT-1 Vocal Pitch Trainer z produkce Korgu, která umožňuje kontrolu výšky zpívaného tónu,čímž především začínajícím vokalistům pomáhá zlepšovat jejich techniku a částečně i orientaci v dané tónině. Chytré cvičítko je schopno také výraznou měrou přispět k trénování sluchu a přesnější intonaci zpěvové linky bez kapelového doprovodu.

Zařízení je vybaveno displejem zobrazujícím generovanou notu v houslovém i basovém klíči, měnit lze referenční tón a k dispozici je posun ladění o oktávu dolů či nahoru (8va, 8vb). Neladící tón zobrazují červené diody, správná nota je indikována středovou diodou s modrou barvou. Většina parametrů je nastavitelná pomocí tlačítek Level, Note a Sound.

Na výběr jsou tři úrovně obtížnosti ladění rozdělené do kategorií Easy, Medium, Hard, zvuk detekuje integrovaný mikrofon doplněný reproduktorem, mod Sound Out rozezní tón určené noty a při zapojených sluchátkách lze využívat i funkci Sound Back aktivující nejbližší korektní notu k právě zpívanému tónu.

Celkový detekční rozsah je dán frekvenčním rozmezím A1 (55 Hz) až C7 (2093 Hz), funkce Sound Out pracuje v rozsahu A2 – C6 a režim Sound Back je limitován notačním rozpětím A1 až C7. Pro sluchátka slouží minijackový stereo konektor a přísun energie obstarávají dvojice tužkových AAA baterií, u nichž výrobce udává průměrnou výdrž 200 (zinkouhlíkové články) až 300 (alkalické baterie) hodin nepřetržitého provozu.

Napájecí okruh je vybaven automatikou vypínající systém zhruba 3 minuty poté, co není detekován žádný vstupní signál, uživatelské nastavení modu ladičky a režimu Sound Out zůstává v paměti přístroje i po jeho vypnutí. Oficiální evropská cena kompaktního Korgu VPT-1 Vocal Pitch Trainer o rozměrech 60 x 100 x 16 mm a hmotnosti 67 g není nijak přemrštěná a pohybuje se pod hranicí 40 eur včetně baterií.

Tagy korg Korg VPT-1 Vocal Pitch Trainer
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY