Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.01.2020 - 00:01

Korg i3 Music Workstation a EK-50 L Entertainment Keyboard

Korg exceluje na poli analogových synthů a špičkových digitálních modelů nabitých nejnovějšími technologiemi, což ale neznamená, že by opomíjel vývoj a produkci finančně přívětivějších nástrojů střední třídy. Důkazem je dvojice novinek tvořená Music Workstationem i3 a inovovanou verzí kláves EK-50 L Entertainment Keyboard.

Korg i3 s 64hlasou polyfonií představuje více než slušně vybavenou pracovní stanici opatřenou 61 klávesami s funkcí velocity, efektovou jednotkou, ekvalizerem, šestnáctistopým sekvencerem, bankou s více než 800 zvuky včetně 59 bicích kitů a využít lze také 270 stylů (2x intro, 4x variace, 2x fill, 1x break, 2x end, synchro, tap tempo).

Uživatelská architektura je rozdělena do dvou modů – Sound Set zahrnuje zvuky přehrávané v reálném čase a Style Performance Set zvládá doprovodné party složené z rytmiky, basové linky, perkusí a dalších součástí v počtu až 8 tracků.

Na klaviatuře je možno využít 4 vrstvy, sekvencer funguje také jako nahrávací jednotka (MIDI, WAV 44.1 kHz), pro připojení flash disku či počítače jsou připraveny porty USB-A/USB-B, zakomponován je MIDI Out, výstup fotswitche atd. Napájení je řešeno pomocí adapteru nebo baterií.

Korg EK-50 L Entertainment Keyboard převzal koncepci od předchozí varianty EK-50 a přidává dalších 87 zvukových presetů, 18 bicích kitů a 24 klávesových rejstříků, z nichž každý kombinuje 4 party, a přibylo 10 doprodných stylů s důrazem na současnou taneční hudbu.

Šasi má pogumovanou povrchovou úpravu, vestavěný ozvučný systém s dvojicí reproduktorů Double Corn o průměru 120 mm a stejným počtem bassreflexů má oproti originálu dvojnásobný výkon 2 x 10 W a na čelní straně jsou usazeny hlavní jackové audio výstupy, minijackový vstup, zdířky footswitche a sluchátek, dva USB porty a vstup DC adapteru 12V s opačnou polaritou, než je tomu např. u kytarových efektů

Součástí dodávky obou modelů je i softwarový balíček obsahující iZotope Ozone Elements, Reason Lite, Korg Gadget 2, Skoove atd. Oficiální cena Korgu EK-50 L se pohybuje okolo 550 dolarů, workstation i3 MW v černém nebo stříbrném provedení vyjde na cca 600 dolarů.

Tagy korg Korg i3 Music Workstation Korg EK-50 L Entertainment Keyboard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY