Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.11.2018 - 00:01

Korg EK-50 umí vyjít maximálně vstříc

Novinka s označením Korg EK-50 nepředstavuje další generaci analogového syntezátoru, inovovanou aranžérskou stanici ANI super-profesionální verzi workstationu, ale řadí se do kategorie „entertainer keyboards“, pod níž spadají modely nabízející celou škálu automatických doprovodných funkcí, které mohou (nejen) začátečníkovi zpříjemnit hru a také rozvíjet melodické, harmonické a rytmické cítění.

Klávesy disponují více než 280 presety s 64 různými styly, 18 demo songy, sekvencerem, přehrávačem (MP3, WAV 44.1 kHz), v bance najdete 702 zvuků (klavír, housle, saxofony apod.), 41 typů bicích souprav, více než 170 keyboard setů a duální efektovou sekce obsahuje 34 efektů ve 148 variacích.

Zmíněné presety lze využít k automaticky generovanému doprovodu spouštěného buď pomocí klávesy nebo zahraného akordu. Jednotka s detekčním obvodem nabídne kromě rytmického a harmonického podkladu také intra, ukončení skladby, tap tempo atd.

Korg je vybaven enginem s polyfonií o 64 hlasech a 61dílnou velocity klaviaturou (Touch Control: soft, medium, hard, fixed) a veškerými standardními funkcemi – transpozice, metronom, ladění 427.5–452.9 Hz, ensemble, split atd.

Nástroj při cvičení nevyžaduje zapojení do externího ozvučovacího systému, je osazen dvojicí reproduktorů o průměru 120 mm doplněných bassreflexy a stereo zesilovačem s výkonem 2x10W ovládaným kromě hlasitosti také ekvalizerem (8 typů).

Konektivita sestává z dvou USB portů, konektoru pro Footswitch, hlavních audio výstupů a minijackových zdířek Au In/sluchátka. Napájení obstarává 12V adapter (součást balení) nebo 8 AA baterií s výdrží cca 5 hodin nepřetržitého provozu. Korg EK-50 s rozměry 994 × 392 × 132 mm a hmotností 7.5 kg je v distribuci za cenu pohybující se okolo 400 dolarů.

Tagy korg Korg EK-50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY