Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 12.12.2013 - 13:22

Konkurence Hudby naplno Spotify už běží i u nás

Švédský Saab si přes všechny potíže firmy stále drží znaky kvality a luxusu – co Česku přinese švédská služba Spotify? Jisté je, že má už dnes ve své databázi na 25 milionů skladeb přístupných přes webové prohlížeče, desktopové aplikace i mobilní zařízení. Převálcují svého největšího konkurenta Google Music All Access, tj. Hudbu naplno, která je u nás aktivní už od října?

Nabídka funkcí Spotify je srovnatelná, cena měsíčního předplatného podobná, a ve výsledku tak rozhodnete my sami, uživatelé, podle vlastních preferencí. Vedle placené služby, která umožňuje offline poslech hudby na mobilech bez omezení, každopádně Spotify nabízí i verzi zdarma, a to také na tabletech a mobilních zařízeních. Placená služba Premium je u nás levnější než třeba v USA nebo Velké Británii – se svými necelými 6 dolary je jen o nějakých 15 až 20 korun dražší, než je běžná cena předplatného od Googlu.


Jasně, na bezplatnou službu Spotify se vztahuje řada omezení – v kvalitě přenášeného zvuku, v přítomnosti reklamy i v možnosti pustit si skladby vybraného interpreta pouze v náhodném pořadí – ale i ta pořád láká.

Exkluzivním obsahem se na každý pád chlubí Spotify i Hudba naplno. Jako fanoušci elektronické hudby možná oceníte na 600 epizod pořadu State of Trance Armina van Buurena na Spotify, punkeři zase dají přednost 12 albům Visacího zámku na Google Play. Rockeři patrně prchnou ke Spotify, protože má exkluzivně Led Zeppelin.

Jisté je, že svět hudebního průmyslu se hýbá stále kupředu. Zmizí jednou tradiční hudební nosiče z našich poliček?

Tagy Spotify Google Hudba naplno

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY