Přejít k hlavnímu obsahu
Součástí festivalu MuNa bude i vystoupení Ivy Z. | Foto: Jan Svora
Součástí festivalu bude i vystoupení Ivy Z. | Foto: Jan Svora
redakce -

Konference a showcase MuNa: za kvalitním vzděláním i koncerty

Navštívili jste o víkendu některou z panelovek na Festiwallu a ještě vám to nestačilo? Kvalitní lektoři, zajímavé přednášky i koncerty na vás čekají ve dnech 16. až 18. září na prvním ročníku mezinárodní hudební konference a showcase festivalu MuNa – Music Navigator. Mezi největší hvězdy line-upu patří James Baseley – tour manager The Chemical Brothers, který spolupracoval i s New Order, PJ Harvey nebo Massive Attack.

Za akcí stojí Anna Mašátová, dříve ředitelka Nouvelle Prague. Těšit se můžete na panelové diskuse, přednášky, workshopy, speed-meetings a koncerty v nově otevřeném multifunkčním prostoru Vzlet v pražských Vršovicích. MuNa si klade za cíl zlepšení orientace umělců a umělkyní, manažerů, agentů a dalších profesí hudebního sektoru na středoevropské scéně. A to napříč žánry.

„MuNa si klade za cíl zlepšení orientace umělců a umělkyní, manažerů, agentů a dalších profesí hudebního sektoru na středoevropské scéně. A to napříč žánry od klasické hudby, jazzu, popu až k rocku a metalu,” ohlašují pořadatelé.

Jaká témata vás na akci čekají?

Program konference přiblíží možnosti finanční podpory Ministerstva kultury, OSA a české proexportní kanceláře SoundCzech, provede světem ticketingu, příjmů z užití hudebních děl, problematikou hudebních profesních organizací, nabídne průvodce a osobní tipy po německé, polské a slovenské hudební scéně.

David Mírek (DAMU) promluví o produkci kulturních akcí v netradičních prostorech. Téma pořádání akcí v uplynulých měsících i výhledu do budoucna rozvine Matwe Kaščák (Nová Cvernovka) a promotérka Barbora Šubrtová.

Své zkušenosti tour managera kapel umělců jako The Chemical Brothers, New Order, PJ Harvey, Massive Attack předá zmíněný James Baseley, světem DIY propagace provede britský publicista a PR manažer James Thornhill (BBC Derby, Electronic Sounds aj.).

O managementu, bookingu, polské a mezinárodní hudební scéně, ale i básních bude s Grzegorzem Kwiatkowskim z Trupa Trupa diskutovat ředitelka konference Anna Mašátová.

Kwiatkowski, polský básník a hudebník, je autorem několika básnických sbírek s tematikou historie, paměti a etiky a členem psychedelické rockové skupiny Trupa Trupa. Ta vystupovala na festivalech SXSW, Primavera Sound a Iceland Airwaves. Mezi jejich fanoušky patří Iggy Pop nebo Henry Rollins. Kapela vystoupila v legendárních NPR Tiny Desk session a BBC Radio 6 music session. Jejich hudbu vydávají světová labely jako Sub Pop, Glitterbeat Records, Ici d’ailleurs a Lovitt Records.

Diskutovat se bude o současné situaci na ukrajinské hudební scéně. Hudebnice Katya Gapochka a Tetiana Stadnyk z Music Export Ukraine si budou povídat s hudební publicistkou Michaelou Peštovou.

O svém uvažování o sound designu a postupech bude hovořit hudebník, producent a sound designer podcastu Vinohradská 12 či 5:59 Martin Hůla.

MuNa

Hudebníci mohou přihlásit svou tvorbu do tzv. listening session, osobní postřehy ke skladbám sdělí Daniel Sywala (Český rozhlas jazz, Harmonie aj.), Kristina Kratochvilová (Deník N, Headliner) a textař a skladatel Alasdair Bouch. Ten navíc povede workshop pro ty, kteří píší, zpívají nebo produkují písně v angličtině.

Během večerních koncertů vystoupí písničkář Rodan, pohybující se s lehkostí mezi současným popem a indie folkem, Ivy Z, projekt Lenky Zbořilové z dream-popových Billow, se skladbami inspirovanými slowcorem, lo-fi folkem nebo třeba weird popem, skladatel a hudebník Chalupski, vycházející z klasické, elektronické a minimalistické hudby. Nadžánrovost, syrovou rytmiku a ostré riffy přivezou MMNK. Ze Slovenska dorazí trio producentů Sam Handwich, nacházející radost z nových a inspirativních zvuků, zpěvu a rytmu.

V sobotu pak vystoupí violoncellista David Pěruška, laureát Concertino Praga a mnoha dalších soutěží, mezi osmdesátkovou estetikou a současným kytarovým popem oscilující The Valentines, uhrančivá Nika s lyrickými písněmi a fascinujícím hlasem, česko-běloruské duo s výrazným groovem Zabelov Group a také ukrajinské undergroundové indie duo Gapochka, které předskakovalo domácí hvězdě Lucie.

Bližší informace najdete na stránkách festivalu.

Tagy vzdělání MuNa

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY