Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kondenzátorové mikrofony Lewitt LCT 040 MATCH a LCT 140 AIR

Agilní rakouská firma Lewitt, specializující se na výrobu studiových mikrofonů, přidala do svého nabídkového katalogu dva finančně dostupné, malomembránové kondenzátorové mikrofony řady LCT s kardioidní směrovou charakteristikou. Novinky s označením LCT 040 MATCH a LCT 140 AIR jsou určené pro nahrávání vokálů nebo akustických nástrojů a míří hlavně na majitele domácích studií.

LCT 040 MATCH s kompaktním tělem a ergonomickým designem je vybaven speciální kapslí o průměru 17 mm kalibrovanou pro dosažení okamžité odezvy. Parametry tohoto modelu jej předurčují k použití s ak. kytarami, smyčci, bicími soupravami, perkusemi apod., čemuž odpovídá maximální hodnota SPL 134.6 dB

Mikrofon je díky své konstrukci a rozměrům pouhých 24 x 83 mm vhodný i do menších prostor a výrobce by jej měl nabízet také v párech pro stereofonní záznam. Každá dvojice projde před opuštěním továrny analýzou, která zaručí optimalizaci a shodu obou kusů.

Varianta LCT 140 AIR s dynamickým rozsahem 115 dB a SPL na hranici 135 dB má oproti verzi 040 delší korpus (24 x 140 mm), ale větší rozměry jsou vykoupeny širší flexibilitou. Ta je dána spínačem Sound volícím mezi lineárním snímacím režimem a modem Air s modifikací vyšších pásem a otevřenějším soundem. Nechybí přepínač s funkcí Pad a low-cut filtrace (80 Hz, 12 dB/oct)

Kondenzátorové mikrofony Lewitt LCT 040 MATCH a LCT 140 AIR by se měly v evropské distribuci představit pravděpodobně koncem dubna za následující oficiální ceny: LCT 040 MATCH – 99 eur, LCT 140 AIR – 149 eur a dvojice spárovaných modelů LCT 040 MATCH – 189 eur. Součástí balení je přepravní pouzdro, adapter pro stojan a windscreen.

Tagy Lewitt Lewitt LCT 040 MATCH Lewitt LCT 140 AIR

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY