Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 14.06.2018 - 00:01

Kompresor/drive Pigtronix Philosopher’s Tone Germanium Gold Micro

Pedálové kompresory řady Philosopher’s Tone z produkce americké butikové firmy Pigtronix patří díky své zvukové kvalitě mezi nejoblíbenější efekty daného segmentu. Výrobce si je marketingového úspěchu této edice samozřejmě velmi dobře vědom a snaží se nabídku postupně rozšiřovat o nové modely, což je i případ luxusní verze kompresor/drivu Philosopher’s Tone Germanium Gold Micro, jejíž prototyp byl premiérově představen na zimním veletrhu NAMM.

Obvod, vycházející z původního a cenami ověnčeného "Philosopheru", je rozdělen na nezávislou kompresní a zkreslovací větev, která je osazena germaniovými tranzistory používanými ve starých fuzzech / distortionech a disponuje ovladačem Grit.

Okruh optického kompresoru s minimálním šumem je ovládán potencimetrem Sustain, pro celkovou hlasitost je zde knoflík Volume a velmi důležitý prvek představuje funkce Blend, pomocí níž lze plynule nastavovat signálový poměr mezi oběma obvody a společně s ovladačem Grit tak vytvářet rozsáhlou škálu zvuků.

Kompaktní krabička je vybavena footswitchem zapojeným v režimu true bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje zvukový charakter nástroje, napájení obstarává 9V adapter a součástí vstupního napájecí obvodu je konvertor převádějící 9V napětí na hodnotu 18V, což pozitivně ovlivňuje pevnost a průraznost tónu.

Kompresor Pigtronix Philosopher’s Tone Germanium Gold Micro není určen pouze pro použití s el. kytarou, ale svou práci zastane i v kombinaci s baskytarou ak. kytarou a dalšími nástroji, kterým je kromě prodlouženého sustainu, lehkého zkreslení a korekce dynamiky, schopen dodat také muzikální zvukový témbr a hřejivý tón. Cena novinky se na americkém trhu pohybuje okolo 130 dolarů.

Tagy Pigtronix Mothership 2 Pigtronix Pigtronix Philosopher’s Tone Germanium Gold Micro
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY