Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.12.2017 - 00:01

Kompaktní zesilovač EVH 5150III 50W EL34

Série celolampových aparátů EVH Edwarda Van Halena, které pro tuto kytarovou ikonu nyní vyrábí Fender, dostala další přírůstek v podobě tříkanálového zesilovače nesoucího označení EVH 5150III 50W EL34. Zároveň s novinkou, lišící se od předchozího 50W modelu nejen zvukem a designem, ale také rozšířenými možnostmi ovládání, přichází na trh i 2x12 kabinet 5150III EL34 212ST.

Čistý kanál s gainem, hlasitostí a třípásmovými korekcemi byl modifikován a výsledkem je brilantnější zvuk s příjemnou kompresí. Změnou prošly i dva zkreslené kanály se společnými korekcemi a nově také samostatnými ovladači gainu a hlasitosti v podobě duálních souosých potenciometrů. Zkreslené větve disponují oproti předešlé verzi frekvenčně temnějším soundem s větší kompresí a vyšší mírou gainu.

Předzesilovač je osazen 7 elektronkami 12AX7 slovenské firmy JJ a u koncového stupně se společným ovladačem presencí a solid-state usměrňovačem (rectifier) byla použita dvojice výkonových lamp JJ EL34, posouvající celkový témbr aparátu směrem k britskému charakteru zvuku.

Na zadní straně najdeme potenciometr Resonance pro nastavení spodních pásem, páčkové spínače Power/Standby, výstup sluchátek, send a return efektové smyčky, DIN zdířku MIDI In, vstup pro 4 tlačítkový footswitch, Preamp Out a dvojici paralelních repro-výstupů s přepínačem impedancí 4/8/16 Ohmů.

Přímo pro tento zesilovač byl navržen kabinet 5150III EL34 212ST vybavený postranními stojany umožňujícími naklopení a horní strana je uzpůsobena k bezpečnému uchycení aparátu. Box vyrobený z 16 mm březové překližky je osazen dvojicí sériově zapojených reproduktorů Celestion G12H Anniversary Series s celkovou impedancí 16 Ohmů a bude dodáván společně s kolečky, úchyty hlavy a repro-kabelem. Cena zesilovače včetně footswitche se pohybuje okolo 1 100 dolarů a box vyjde na cca 500 dolarů.

Tagy EVH EVH 5150III 50W EL34

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY