Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 17.10.2021 - 00:01

Kompaktní PA systém JBL PRX One

Osvědčená řada rozměrově nenáročných PA systémů řady PRX z produkce firmy JBL se rozšířila o verzi PRX One, využívající sloupové konstrukce zasazené do základního modulu se subwooferem a digitálním mixážním pultem ovladatelným také pomocí mobilní aplikace. Kromě dnes už standardního Bluetooth je jednotka osazena efektovou sekcí postavenou na technologiích sesterských značek Lexicon a dbx.

Reprodukci vyšších pásem obstarává 12 tweeterů o průměru 2.5 palce, umístěných v rozpojitelném tubusu, a spodní frekvence s nejnižším limitem 35 Hz přenáší dvanáctipalcový woofer doplněný čtveřicí čelních kulatých bassreflexů. Koncový Class D zesilovač nabízí maximální výkon 2000 W (1000 W RMS), pokročilý crossower je naladěn na pásmo 260 Hz, SPL dosahuje hodnoty 130 dB a vyzařovací úhly činí 130° x 30°.

Digitální mix, na jehož vývoji se podílela firma Soundcfraft, disponuje sedmi kanály, z nichž čtyři jsou osazeny kombinovanými XLR/TRS konektory Neutrik napojenými na studiové mikrofonní preampy, dvě jackové cesty slouží pro připojení linky a poslední minijackový kanál Aux In zajišťuje stereofonní poslech z externího zdroje, včetně bezdrátového streamingu Bluetooth 5.0.

Pult pracuje v režimech Mix nebo Channel Strip, kdy u prvního modu funguje sedm potenciometrů jako hlasitosti jednotlivých kanálů, zatímco v režimu Channel Strip přebírají ovladače funkce gainu, třípásmových korekcí a FX sendů. Efektová část zahrnuje reverb, delay, chorus, echo, kompresi, limiter či noise gate a nechybí ani dbx AFS pro automatickou redukci případné zpětné vazby.

Integrován je přehledný barevný displej, dva USB porty, phantomové napájení (2 vstupy), presetová banka a výstup XLR Link usnadňující řetězové propojení několika sestav, jejichž hlasitostní poměry, další editaci a dokonce i časové sladění zprostředkovává zmíněná aplikace JBL Pro Connect. All-in-one model JBL PRX One o rozměrech 850 mm x 482 mm x 647 mm a hmotnosti 25.7 kg je na českém trhu dostupný za cca 46000 Kč.

Tagy JBL JBL PRX One

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY