Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kompaktní field recordery Zoom F2 a F2-BT

Field recordery F2 a F2-BT představují další minimalizaci v podání japonského Zoomu, kterému se i přes nicotné rozměry obou modelů s 32-bitovou technologií podařilo do novinek zakomponovat vše potřebné pro bezproblémové nahrávání v jakémkoliv prostoru. Verze BT je navíc osazena Bluetooth modulem a na něj navázanou mobilní aplikací F2 Control. Recordery jsou dodávány společně s lavalierovým mikrofonem a pro platformy Mac či PC je připraven software F2 Editor.

Minijackový stereofonní výstup i mic/line vstup s funkcí Plug-in power (2.5V) jsou opatřeny uzamykatelným konektorem, přímo na těle F2 najdeme tlačítka ovládající úroveň hlasitosti, funkci stop, playback a také kulatý červený „rec“ spínač s posuvným prstencem Power / Hold, eliminujícím náhodné vypnutí nahrávání. Sluchátková zdířka je napojena na koncovou jednotku o výkonu 2 x 20 mW při impedanci 32 ohmů.

Záznam je nahráván v audio formátu WAV – stereo 44.1kHz/32-bit fl., mono 48kHz/32-bit fl., a podporován je i formát BWF. Jako úložiště slouží paměti typu microSD, microSDHC, microSDXC (Class 4 a vyšší) s maximální kapacitou 512 GB. Nechybí port USB-C 2.0 s napájením 5V a energii je možno dodávat také prostřednictvím adapteru nebo dvou tužkových AAA baterií, které v případě použití alkalických článků vydrží až 15 hodin (F2-BT 14 h.) provozu.

Varianta F2-BT s modulem Bluetooth 4.2 umožňuje dálkové ovládání prostřednictvím aplikace, která spouští a zastavuje nahrávku, zobrazuje úroveň nabití baterie, upravuje výstupní hlasitost, ovládá korekční filtr low-cut atd. Pro profesionály je možná důležitější možnost synchronizace časového kódu (přesnost ±0.5 ppm) přes Bluetooth a nahrávání time codu do souborů.

Přiložený lavalierový elektretový kondenzátorový mikrofon LMF-2 s kabelem dlouhým 1.6 m disponuje všesměrovou charakteristikou, SPL dosahuje hodnoty 115 dB, uchycení je řešeno klipem MCL-1 a hodit se může i trojice windscreenů. Recordery je možno přichytit např. k opasku pomocí kovové pochromované spony, takže by neměly překážet při práci.

Modely Zoom F2 a F2-BT o rozměrech 57.5 x 46.4 x 22.4 mm a základní hmotnosti 32 g budou dostupné v černém či bílém provedení za cenu cca 3900 respektive 5200 Kč (BT). Kromě mikrofonu LFM-2, windscreenů, klipu a baterií je součástí balení i licence na software Steinberg WaveLab Cast, napomáhající finalizovat projekt pomocí široké škály komplexních nástrojů pro úpravy, míchání apod.

Tagy Zoom Zoom F2 Zoom F2-BT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY