Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.04.2018 - 00:01

Kompaktní digitální piano Korg D1

Korg D1 představuje nejnovější model z edice kompaktních digitálních pian osazených špičkovou, plně vyváženou kladívkovou mechanikou RH3 vyráběnou v Japonsku. Klávesy poskytující stejnou odezvu a komfort jako klaviatura klasického piana a velmi štíhlé linie konstrukce dělají z tohoto modelu ideální nástroj do menších prostor, kde by umístění standardního, mnohem rozměrnějšího piana, bylo problematické.

D1 s 88 klávesami a rozsahem A0 až C8 nabízí celkem 30 zvuků s polyfonií o 120 hlasech, rozdělených do 10 bank, kde najdete rejstříky akustických i elektrických pian s výborným dynamickým podáním a také 6 modelů varhan s rockovým, jazzovým nebo píšťalovým charakterem, zvuky klavinetu, vibrafonu akustické kytary apod.

Nechybí 5 typů touch controlu (light, standard, heavy, stable, fixed) pro detailní nastavení dynamiky, funkce Transpose a Fine tuning, stereo projekce, 30 demo songů, metronom (ovladače Tempo, Time signature, Accent, Sound, Volume) a efektová jednotka obsahující reverb, chorus a brillianci, jejichž kombinace jsou optimalizovány pro daný preset.

Předností je také intuitivní a rychlá editace jednotlivých programů s možností MIDI komunikace s externími zařízeními - DIN konektory MIDI In/Out jsou umístěny na čelním panelu, kde najdeme také vstup pro damper pedál, dvojici jackových Line Out audio výstupů a zdířku adapteru

Kompaktní digitální piano Korg D1 s rozměry 1327 x 263 x 128 mm a hmotností 16 kg (vč. stojanu) se na evropském trhu objeví pravděpodobně v březnu za cenu pod hranicí 700 eur včetně AC adapteru, notového stojanu a damper pedálu. K nástroji lze zakoupit i klávesový stojan ST-SV1 a měkké polstrované pouzdro SC-D1.

Tagy korg Korg D1
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY