Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.04.2015 - 08:00

Kompaktní celolampové kombo Vox AC10C1

Britský Vox oznámil výrobu nového lampového komba nesoucího označení Vox AC10C1. Aparát z Custom Serie je lépe přenosnou alternativou modelu AC15 a výkonnější variantou malého kombíčka AC4. Novinka staví na osvědčeném obvodu legendárních komb Vox řady Top Boost, ale oproti předloze přináší několik moderních prvků.

Na hlavním panelu, tradičně umístěném na horní straně šasi o rozměrech 520 x 210 x 410 mm, najdeme nástrojový vstup a známé potenciometry gainu, basů a výšek. Novinkou je ovladač reverbu ve studiové kvalitě a také celková hlasitost, díky které můžeme v interakci s gainem využít většího zkreslení i při menším vybuzení koncového stupně. Výbavu panelu doplňuje jeden páčkový přepínač spojující funkce Power a Standby a aktivační kontrolka.

Zadní strana komba je vyhrazena pro jackový výstup externího kabinetu s impedancí 16 Ohmů (po zapojení jacku se odpojí interní repro) a zásuvku síťové šňůry. Vox do 230 Voltové verze aparátu také zakomponoval funkci Auto Power-Off s přepínačem Eco, po jehož aktivaci se kombo automaticky vypne v případě, že předzesilovač po dobu dvou hodin nedetekuje žádný audio signál přicházející do nástrojového vstupu.

Desetiwattový celolampový jednokanál je osazen dvěma výkonovými elektronkami EL84 a dvojicí předzesilovacích lamp 12AX7. O přenos zvuku se stará desetipalcový, 16-ti Ohmový reproduktor Celestion VX10, navržený speciálně pro komba Vox.

Pokud sháníte kvalitní a lehce přenosný lampový aparát (váha cca 12.5 kg) s tradičním zvukem a výkonem dostačujícím k produkci ve většině klubů, tak zkuste nový Vox AC10C1 ze série Custom.

Tagy vox
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY