Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kombo Orange TremLord 30

Na veletrh NAMM si firma Orange připravila premiéru nového celolampového komba TremLord 30 vybaveného pružinovým reverb a elektronkovým tremolem s dvojicí přepínatelných modů. Aparát o maximálním výkonu 30 W je vybaven speciálně navrženým dvanáctipalcovým reproduktorem Lavoce 12 optimalizovaným pro masivnější projekci a kultivovanější podání vyšších frekvencí.

Jednokanálová předzesilovací sekce osazená pěticí elektronek (2x ECC81/12AT7, 3x ECC83/12AX7) je ovládána potenciometry hlasitosti a dvoupásmových korekcí, nechybí knoflík reverbu, lampové tremolo (12AX7) disponuje parametry Speed / Depth a s pomocí footswitche umožňuje volbu mezi dvěma rychlostmi modulační vlny.

U bezmasterového koncového stupně se čtyřmi elektronkami EL84 je prostřednictvím třípolohového spínače Standby možno volit mezi režimy Bedroom/Headroom (2W / 30W). Navíc výkon obou modů lze snížit na polovinu (1W / 15W) a to pomocí páčkového switche, který aktivuje 2 nebo 4 lampy EL84.

Na spodní straně kovového šasi jsou vedle zmiňovaného spínače umístěny tři jackové konektory pro boxy o impedancích 1x8/1x16/2x16 ohmů a stejný počet zdířek footswitche přepínajícího rychlosti tremola plus reverb. Samozřejmostí je send/return sériové efektové smyčky zařazené za okruhem tremola a ošetřené elektronkou 12AT7.

Kombo Orange TremLord 30, evokující svým zvukem i konstrukčním zapojením vintage aparáty z 50. a 60. let, má rozměry 57 x 46 x 28.5 cm a dostatečně dimenzovaná trafa se společně s bytelným kabinetem odrazila na hmotnosti cca 24 kg. Cena novinky by se měla na evropském trhu pohybovat okolo hranice 1 200 eur.

Tagy Orange Orange TremLord 30

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY