Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 05.10.2019 - 00:01

Kombo EHX Dirt Road Special: návrat do „sedmdesátek“

Na trh míří dlouho očekávaný model kytarového komba EHX Dirt Road Special, který je reedicí tranzistorového aparátu, jenž firma Electro Harmonix vyráběla v sedmdesátých letech. Novinka oproti originálu přináší několik vylepšení včetně modifikovaného preampového okruhu, zbrusu nové reverbové sekce, posíleného výkonu a v neposlední řadě i upravené mechanické konstrukce, slibující větší odolnost a delší životnost.

Jednokanálový předzesilovač, poskytující poměrně širokou zvukovou škálu počínaje čistým tónem přes lehký crunch až po saturovanější zkreslení, disponuje přímočaře řešeným ovládáním sestávajícím z tónové clony a interaktivních potenciometrů Volume a Bite. Posledně jmenovaný parametr ovlivňuje míru gainu a zároveň i množství vyšších harmonických složek.

Integrovaný reverb dostal kromě standardního ovladače pro plynulou volbu mixu čistého a efektovaného signálu také knoflík Time pro délku dozvuku, k výběru je čtveřice digitálních emulovaných režimů Spring, Hall, Plate, Reverse, převzatých z firemního pedálu Holy Grail Max a nechybí možnost přepínat efekt pomocí footswitche.

Vstupní okruh preampu (1.5 MOhm) je optimalizován pro použití předřazených krabiček, koncová jednotka nabídne maximální výkon 40 W (původní verze měla pouze 25 W) a přenos zvuku obstarává dvanáctipalcový reproduktor EHX o výkonu 75 W a impedanci 8 ohmů.

Reedice kompaktního komba Electro Harmonix Dirt Road Special by se měla na evropském trhu představit pravděpodobně v průběhu září, cena určená pro severoamerický trh byla nastavena pod hranicí 400 dolarů.

Tagy Electro Harmonix EHX EHX Dirt Road Special
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY