Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kombo Blackstar CV10 Carmen Vandenberg

Na veletrhu NAMM představil Blackstar kromě edice St. James také signované lampové kombo Blackstar CV10 Carmen Vandenberg, které v kompaktnějším a mírně jednodušším provedení nabízí vlastnosti svého předchůdce CV30, jenž byl stejně jako „desítka“ navržen pro kytaristku britské kapely UK Bones a spolupracovnici Jeffa Becka. Nová verze částečně vychází z konceptu použitém u firemní verze Studio 10 6L6, poskytuje výkon 10 W a integrován je zkreslovací okruh.

Preamp využívá elektronku 12AX7/ECC83, zatímco v koncové sekci najdeme jednu lampu 6L6. Přímočaré ovládání čistého kanálu se zvukem v americkém stylu sestává z potenciometrů gainu, jednopásmové korekce, studiového digitálního reverbu a celkového masteru. Zkreslení, převzaté z firemního pedálu HT-Drive lze aktivovat tlačítkem na čelním panelu, kde se nacházejí i páčkové přepínače funkcí Standby / Power a velká stavová dioda.

Na zadní straně má své místo sluchátková zdířka fungující zároveň jako emulovaný nahrávací post-power výstup, trojice výstupů pro kabinety s impedancemi 1x16/1x8/2x16 ohmů, konektor footswitche spínajícího zmíněný reverb nebo dvojici kanálů, a send / return sériově zapojené efektové smyčky s možností volby její citlivosti (+4/-10 dB), takže mezi preamp a power amp lze připojit pedálové i rackové efekty či multiefekty.

Kombo o rozměrech 473 x 421 x 251 mm a hmotnosti cca 14.7 kg, potažené vinylem v decentní modrošedé barvě a vybavené masivním prošívaným madlem, má polootevřenou konstrukci a zvuk přenáší jeden dvanáctipalcový reproduktor Celestion Seventy-80 s impedancí 16 ohmů.

Prostorově nenáročný aparát Blackstar Carmen Vandenberg CV10 je v současnosti zařazen do limitované edice v počtu 130 kusů, oficiální cena se v případě české části trhu pohybuje těsně pod hranicí 20200 Kč a přiložena je také certifikace s Carmeniným podpisem.

Tagy blackstar Blackstar CV10 Carmen Vandenberg

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY