Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 10.05.2021 - 00:01

Komba Fender Custom ’68 Vibro Champ Reverb a ’68 Custom Pro Reverb

Celolampová komba řady ’68 Custom se stala velmi populární pro kytaristy, kteří mají rádi klasický zvuk Fenderu a zároveň se nebrání dnes hojně využívaným dílčím modifikacím, k nimž je tato platforma příznivě nakloněna. Mezi vyhledávané kousky patří také starší modely Vibro Champ a Pro Reverb, na jejichž základech jsou postaveny letošní inovované verze Fender ’68 Custom Vibro Champ Reverb a ’68 Custom Pro Reverb.

I při výkonu pouhých 5 W nabízel originální Vibro Champ se skvělým tremolem profesionální sound s citlivou reakcí na způsob hry a plnokrevným lampovým tónem. ’68 Custom Vibro Champ Reverb posouvá možnosti klasiky na další level přidáním digitálního hallu a použitím většího 10“ reproduktoru Celestion Ten 30 s impedancí 3.2 ohmy pro silnější projekci spodních pásem.

Součástí modifikace okruhu je mimo jiné i návrat k zakázkovým transformátorů značky Schumacher. Jednoduché ovládání sestává z Bright switche a potenciometrů Volume, Treble, Bass, Reverb, Speed, Intensity, ponechány byly dva nástrojové vstupy (Input 2 -6dB) pod kapotou se ukrývá dvojice preampových elektronek 12AX7 a jedna koncová lampa 6V6. Dokoupit je možno stylový footswich pro hall a tremolo.

’68 Custom Pro Reverb dostal kromě upravených obvodů a přechodu na jednokanálovou koncepci nový dvanáctipalcový osmiohmový reproduktor Celestion NEO Creamback, usměrňovač zabudovaný do napájecího transformátoru, redukována byla negativní zpětná vazba apod. Případní uživatelé se mohou těšit na zvuk lampového reverbu doplněného „grid-bias“ tremolem a také menší váhu aparátu. Za redukcí hmotnosti stojí změna originální konfigurace 2x12 na kompaktnější 1x12, neodymový magnet měniče plus skelet ze sedmivrstvé překližky vyrobené z lehkého dřeva meranti.

Zadní strana šasi disponuje identickou konektivitou jako Vibro Champ s výjimkou přidaného paralelního výstupu pro zapojení externího kabinetu (celkové minimální impedanční zatížení power ampu činí 4 ohmy). Uvnitř najdeme čtveřici lamp 12AX7 a dvě koncové elektronky podávající výkon 40 W. S výše popsaným aparátem je příbuzný také hlavní panel, ale oproti Vibro Champu i předloze zde přibyl potenciometr středů, což může mít poměrně zásadní vliv na zvukovou flexibilitu.

Oficiální cena pětiwattového Fenderu Custom ’68 Vibro Champ Reverb o rozměrech 32 x 50 x 52 mm a váze cca 9.5 kg byla na českém trhu nastavena okolo hranice 23800 Kč, výkonnější Custom ’68 Pro Reverb (43.5 x 57 x 24 cm, 15.9 kg) vyjde na cca 39700 Kč včetně dvoucestného footswiche aktivujícího tremolo a reverb.

Tagy Fender Fender Custom ’68 Vibro Champ Reverb Fender Custom ’68 Pro Reverb
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY