Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 02.08.2021 - 00:01

Kolekce Music Man Joe Dart Artist Series Signature Bass

Před dvěma lety představila společnost Ernie Ball Music Man signovaný model navržený pro Joea Darta, basistu funkových Vulfpeck. Pokračující spolupráce Music Manu s tímto skvělým hráčem se nyní otiskla v rozšířené edici Joe Dart Artist Series Signature Bass Collection, tvořené původní verzí Joe Dart Sterling v laku Velvet Natural, obdobnou variantou v provedení Black Velvet a také limitovanou sérií Joe Dart Jr. se zkrácenou menzurou a přímočaře řešenou elektronikou.

Music Many Joe Dart Sterling disponují jasanovým korpusem, k němuž je pomocí pěti vrutů a ergonomicky tvarovaného spoje připevněn krk z plamínkového javoru, stejný materiál byl použit i pro stavbu hmatníku o radiusu 11 palců, nesoucího 22 vysokých pražců z nerezové oceli a kompenzovaný ořech zajišťující přesnější ladění.

Nástroje se standardní menzurou 34 palců využívají speciálně vinutý humbucker Sterling Bass osazený keramickým magnetem a ovládaný pouze potenciometrem hlasitosti s odporem 100 kOhm. Šachta snímače je stříkána akrylátovou pryskyřicí s příměsí grafitu a prostor pro elektroniku je navíc stíněn hliníkovou fólií. Hardware sestává z osvědčené top-load kobylky Vintage Music Man s ocelovou základnou i kameny a ladicích strojků Schaller BM.

Model Joe Dart Jr. se zkrácenou menzurou o délce 30 palců nabízí lehce modifikované tělo z lehkého jasanu, krk a hmatník z výběrového javoru krytého vrstvou laku v úpravě Natural Aged, humbucker Music Man osazený neodymovým magnetem a skutečně minimalisticky pojatou elektroniku bez jakýchkoliv ovládacích prvků, takže signál z výstupu není ovlivňován žádnými odpory či kondenzátory. Ladění obstarávají strojky Custom Music Man, ostatní specifikace jsou podobné jako u variant Sterling.

Music Many Joe Dart Sterling Natural Velvet nebo Black Velvet lze pořídit za cca 2400 dolarů. Kompaktnější provedení Joe Dart Jr. v bílém odstínu Olympic White, kombinovaném se zlatým třívrstvým pickguardem, je součástí limitované edice čítající 50 kusů. Oficiální cena byla nastavena na cca 2300 dolarů včetně kvalitního gig bagu Mono M80 Vertigo.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Joe Dart Artist Series Signature Bass Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY