Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kirk Hammett si pořídil jeden z nevzácnějších Les Paulů

Kytarista Metalliky Kirk Hammett je sice stále továrním hráčem značky ESP, ale to mu samozřejmě nebrání v jeho sběratelské vášni, jejímž výsledkem je rozsáhlá kolekce vintage nástrojů. K Hammettovým nejznámnějším „úlovkům“ se doposud řadil mýtický Gibson Les Paul „Greeny“, jenž v minulosti patřil kytaristovi Peteru Greenovi a poté také Garymu Mooerovi. Nyní se ale Hammettova sbírka rozrostla o další unikát – raritní kousek Gibson Factory Black ’59 Les Paul Standard v pro tuto sérii netradiční černé barvě, který Hammett zakoupil u společnosti Carter Vintage Exchange, sídlící v Nashvillu, tedy stejném městě jako firma Gibson.

Les Paul s přezdívkou Factory Black z roku 1959 byl u Gibsonu původně objednán mladým jazzovým kytaristou Josephem Arenou, který chtěl černou kytaru, aby mu ladila ke smokingu, ale tehdejší modely Les Paul Custom (úprava Ebony) byly mimo jeho finanční možnosti. Proto si na zakázku nechal vyrobit levnější verzi Les Paul Standard 59 s černým lakem a vibratem Bigbsby. Tato kombinace nebyla koncem padesátých let v prodejním katalogu značky, takže daný speciál se postupem času stal jedním z nejvzácnějších Les Paulů, které kdy opustily brány továren Gibsonu.

Tagy Kirk Hammett Gibson Gibson Factory Black ’59 Les Paul Standard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY