Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kirk Hammett upřednostňuje Epiphone Greeny před verzemi z Gibson Custom Shopu

Gibson v minulosti uvedl na trh repliky slavného LP Standard „Greeny“ ze sbírky Kirka Hammetta, a to v podobě variant Collector’s Edition, USA Custom Shop a USA Standard, které před časem doplnil finančně vstřícnější model z dílen dceřiné značky Epiphone. Kytarista Metalliky začal testovat tento nástroj už několik měsíců před premiérou, a v rozhovoru pro magazín Guitarist prozradil, že na nový Epiphone LP Greeny hraje mnohem častěji než na ostatní, výrazně dražší kousky.

„Zkoušel jsem všechny verze Gibson Greeny a jsou skvělé, ale kromě originálu je moje nejoblíbenější varianta asi Epiphone, protože hraje výborně a má univerzální potenciál. Epiphone Greeny je teď moje 'gaučová' kytara a sahám po ní, když se dívám na televizi, jako to má tendenci dělat většina kytaristů. Asi nejvíc mě těší, že tato edice může zpřístupnit mytologii kultovního Greeny, jeho vliv i inspiraci, muzikantům na celém světě. V mém případě nejde o žádný zasraný status ani o finance. Nejde o to, abych tam viděl svoje jméno,“ říká Hammett.

Tagy Kirk Hammett Gibson Gibson LP Standard „Greeny“ epiphone Epiphone LP Standard „Greeny“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY