Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.08.2016 - 00:01

Killing Floor: high gain booster od Seymour Duncan

Kalifornská společnost Seymour Duncan letos zásobuje muzikanty jednou efektovou novinkou za druhou - po analogovém stereo chorusu Catalina, overdrivu Forza a zkreslovači Palladium je zde high gain booster nesoucí označení Killing Floor, jenž lze díky skutečně masivní porci zesílení možné v kombinaci s čistým kanálem lampového aparátu používat i jako overdrive.

Efekt využívá hybridního obvodu (J-FET/Op-Amp) s maximálně transparentním průchodem signálu zachovávajícím zvukový charakter nástroje i při extrémnějších hodnotách nastavení. Decibelový rozsah 0 až 34 dB má velkou výstupní rezervu a každý hráč si tak může nastavit dostatečný boost i v případě použití nástroje se slabšími snímači a dodat signálu dostatek šťávy pro vybuzení vstupu zesilovače.

Kromě potenciometru Gain se stylovým knoflíkem ve tvaru kuřecí hlavy (tzv. chickenhead) je efekt osazen i třípolohovým přepínačem s volbami High Boost, Flat a High Cut - první mod přidává k decibelovému zdvihu ještě zvýrazněnou frekvenci na pásmu 10 kHz, čímž se přibližuje populárním treble boosterům, střední poloha spínače má neutrální charakter a režim High Cut ořezává (-3 dB) spektrum vyšších středů (4.8 kHz), tento mod ocení kytaristé upřednostňující sametovější barvu zvuku a také majitelé ostře znějících nástrojů.

Krabička o kompaktních rozměrech 12.5x6.6x3.5 cm a hmotností cca 0.4 kg je osazena kovovým nášlapným footswitchem zapojeným v režimu true hard-wire bypass, vstupní i výstupní konektory včetně zdířky pro adapter 9 až 18 V DC jsou umístěny na čelní straně šasi a podle výrobcem udávaných hodnot pohybujících se od 2.2 mA ve vypnutém do 3.7 mA v aktivním stavu by i klasická zinko-uhlíková 9V baterie měla efekt udržovat v chodu po desítky hodin.

High gain booster Killing Floor patří stejně jako ostatní výrobky firmy SD mezi profesionální produkty vyrobené ze špičkových komponent a poskytující muzikantům nekompromisní zvukovou kvalitu. Cena pro americkou část trhu byla u tohoto variabilního boosteru nastavena pod hranicí 160 dolarů.

Co všechno novinka od Seymour Duncan umí si můžete poslechnout na přiložených video ukázkách, z nichž tu první nahrál skvělý kanadský kytarista a tovární hráč firmy Schecter Nick Johnston, se kterým se někteří z vás měli možnost setkat na dvou červencových workshopech pořádaných hudebním obchodem Kytary.cz.

Tagy Seymour Duncan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY