Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.08.2020 - 00:01

Keytar Korg RK-100S 2

Keytar Korg RK-100S, který byl uveden na trh v roce 2014, představoval pro mnohé klávesisty vítaný model, jenž rozšířil poměrně úzkou nabídku tohoto produktového segmentu. Japonský výrobce se letos rozhodl k této populární sérii vrátit a představil druhou generaci keytaru RK-100S 2 s vylepšenou architekturou a novými funkcemi.

Podobně jako předchozí verze disponuje novinka ergonomickou konstrukcí šasi s promyšleně tvarovaným dřevěným rámem stříkaným transparetním lakem zvýrazňujícím kresbu masivního dřeva, takže oproti konkurenčním výrobkům v konvenčním plastovém provedení je každý kus z vizuálního hlediska originálem.

Klaviaturu tvoří 37 zeštíhlených kláves s funkcí velocity a rukojeť je opatřena dvojicí páskových kontrolerů pro ovládání pitch-shifteru, filtrace, modulace atd. V základním režimu nabídne keytar osazený MMT enginem s pokročilým modelingem osmihlasou polyfonii, synthová jednotka pracuje se dvěma oscilátory, noise generátorem a flexibilní filtrační sekce je rozdělena do kategorií F1: -24 dB/oct LPF, -12 dB/oct LPF, HPF, BPF, Thru, F2: LPF, HPF, BPF F.

Nově byl integrován vocoder s 16 pásmy, funkcemi Formant Shift/Hold a nezávislým nastavením parametrů hlasitosti a pan na každou frekvenci. Nechybí arpeggiator, ekvalizer, master efekty, úložiště pro 200 presetů a díky USB-B či MIDI Out konektorům také možnost použít keytar jako kontroler pro softwarové nebo hardwarové nástroje.

Kromě zmíněných rozhraní zde najdeme také minijackovou zdířku, do níž lze zapojit externí audio zdroj (telefon, MP3, sekvencer apod.) nebo dynamický mikrofon využitelný s vokoderem a dalšími efekty. Stabilní napájení je řešeno pomocí 9V adapteru, mobilitu zajišťuje šachta pro 6 tužkových baterií a pro sluchátka je připraven 6.3 mm jackový konektor sloužící zároveň jako linkový výstup.

Keytar Korg RK-100S 2 o rozměrech 838 x 72 x 263 x mm a hmotnosti 3.15 kg by se měl na pultech českých obchodů objevit pravděpodobně v průběhu září, cena byla nastavena na cca 24500 Kč. Součástí dodávky jsou baterie, transportní obal, popruh a také licence na softwarový paket obsahující DAW aplikace, modelingové a masteringové plug-iny atd.

Tagy korg Korg RK-100S 2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY