Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Keyboard Kurzweil PC4 Performance Controller

Firma Kurzweil představila na letošním veletrhu Musikmesse prototyp nového keyboardu řady Performance Controller, jehož sériová verze nesoucí označením PC4 nyní zamířila do celosvětové distribuce. Novinka je už dostupná na českém trhu a oproti předchozí edici PC3 přináší celou škálu nových funkcí, nepřeberné množství zvuků, dvěstěpadesátišestihlasou polyfonii, zbrusu nový FM engin, pokročilý sekvencer, rozsáhlou efektovou sekci, modifikované ovládání apod.

Základem je kladívková klaviatura RPHA s 88 plně vyváženými klávesami, barevný displej se může pochlubit vysokým rozlišením (480 x 272 px) a nastavitelným jasem, pro rychlejší a detailnější kontrolu bylo k tahovým faderům přiřazeno 9 rotačních potenciometrů, banka obsahuje 2GB továrních vzorků s více než tisícovkou zvukových programů rozdělených do 13 kategorií a úložiště o stejném objemu je připraveno pro uživatelské samply.

Nový FM engine je schopen importovat klasické FM SysEx soubory z 80. a 90. let, díky firemní editační technologii V.A.S.T. (Variable Architecture Synthesis Technology) lze přímo z hlavního panelu upravovat zvuky a na každý program navázat až 32 vrstev.

Jednotka Kurzweil String Resonance poskytuje špičkový modeling akustických pian, sekce KB3 ToneReal Organs nabízí zvuky varhan Hammond, Farfisa nebo Vox s přístupem k funkcím rotary, brake , vibrato/chorus, efektová jednotka obsahuje přes 1 000 nejrůznějších efektů včetně několika typů dozvuků reverb/delay, modulací, distortionů atd. a k dispozici je master kompresor s ekvalizerem.

Součástí výbavy je i šestnáctistopý sekvencer, 16 simultánních RIFF generátorů, triggering 16 MIDI sekvencí nebo arpeggiator. Dvojici jackových vstupů doplňují čtyři výstupy s max. úrovní +21 dB, zdířka sluchátek, konektory pro externí pedály (CC1, CC2, SW1-sustain, SW2), ethernetový port pro Ribbon kontroler, DIN zdířky MIDI In/Out, pár USB A/B a minijackový stereo linkový vstup.

Výrobce připravuje také softwarový editor kompatibilní s platformami Mac OS X, Windows PC a iOS. Cena Kurzweilu PC4 o rozměrech 16.51 x 37.46 x 127 cm a hmotnosti cca 13 kg se v českých obchodech pohybuje pod hranicí 55 000 Kč včetně adapteru 15VDC 2.5A a kabeláže.

Tagy kurzweil Kurzweil PC4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY