Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitální piana Kurzweil M115

Digitální piana typu M115 z produkce firmy Kurzweil, jednoho z předních světových výrobců v daném nástrojovém segmentu, se mohou pochlubit kvalitní klaviaturou opatřenou 88 plastovými klávesami s plně vyváženou kladívkovou mechanikou a deseti úrovněmi nastavení citlivosti odezvy. K dispozici je třicítka továrních presetů zahrnujících akustické i elektrické klavíry, varhany a orchestrální nástroje, stejný počet rytmických doprovodů, a v neposlední řadě i sada 128 zvuků ve standardu General MIDI.

Současně je možno použít dva zvuky dohromady, a to buď ve vrstvené kombinaci (Layer), nebo při rozdělené klaviatuře Split) s relativním nastavením hlasitosti, a součástí výbavy je i režim Duo usnadňující čtyřručné hraní duetů. Integrovaný MIDI rekorder zvládne záznam až čtyř tisíc not, v paměti je uloženo 50 demo songů a výkový režim umožňuje studentům učit se na klavír prostřednictvím kolekce skladeb (Beyer, Czerny, Hanon, Burgmuller, sonatiny atd.).

M115 se 189hlasou polyfonií podporuje formáty MIDI i audio přes USB port a v efektové sekci je připraveno pět různých reverbů plus tři typy chorusu ovládaných parametrem hlasitosti. Instalován je sedmisegmentový LED displej, metronom, nechybí transpozice do jakékoliv tóniny (+- 1 oktáva) a ladění v rozsahu +-50 centů. Linkové stereofonní RCA vstupy slouží k připojení externího zdroje audia, signál z piana lze pomocí RCA výstupů připojit k zesilovači a tiché cvičení zajistí stereofonní jackový konektor sluchátek.

Skříň ve stylu spinetu o rozměrech 84 x 139 x 43.3 cm a hmotnosti 52 kg, dostupná v povrchové úpravě palisandrového dřeva (SR) nebo v klasické bílé barvě (WH), je vybavena stereofonním ozvučným systémem o výkonu 25 W, stojanem na noty, výsuvným panelem a pedály funkcí soft, sostenuto a sustain. Přívod energie obstarává DC adapter 15V/1.5A, praktickou vychytávku představuje mod automatického vypnutí, který je aktivován po dvou hodinách nečinnosti.

Oficiální česká cena digitálních pian Kurzweil M115-WH a M115-SR, která v bytě nezaberou zbytečně mnoho prostoru, se pohybuje okolo hranice 27000 Kč, do konce dubna lze tyto modely pořídit za zvýhodněnou cenu cca 23000 Kč. Nástroje vyrobené v korejské pobočce značky jsou dodávány společně se stoličkou a adapterem.

Tagy kurzweil Kurzweil M115

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY