Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Profesionální workstation Kurzweil K2700

Kurzweil uvedl na trh špičkový workstation K2700, postavený na aktualizované verzi syntezátorového enginu V.A.S.T. (Variable-Architecture Synthesis Technology), poprvé prezentovaného v devadesátých letech u modelové řady K2. V.A.S.T. představoval v té době nevídaně flexibilní platformu, nabízející v mnoha směrech libovolně tvarovatelný syntézový blok s počítačem řízeným routingem, což společně se zvukovou kvalitou přineslo nástrojům značky Kurzweil značnou oblibu a staly se první volbou mnoha profesionálních hráčů.

Následné syntezátory série K tento systém stále rozšiřovaly a nejnovější vlajková loď K2700 se tak může pochlubit polyfonií s 256 hlasy, schopnostmi virtuální analogové a FM syntézy, 32vrstvými programy, firemní technologií K.S.R. (K.S.R. – Kurzweil String Resonance) či praktickou funkcí Flash-play, která z knihovny převede až 8 GB vzorků bez dlouhého načítání.

Nadstandardně přirozený feeling poskytuje italská kladívková klaviatura s 88 vyváženými aftertouch klávesami s 16 zónami, nechybí 16stopý sekvencer, modulační krokový sekvencer, generátory riffů nebo arpeggiatory. Součástí ovládání je kromě jiného 16 podsvícených rychlostně citlivých triggeringových padů, 9 programovatelných tahových faderů, pitch/modulační kolečka a v neposlední řadě také ribbon kontroler, jenž vedle klasického bendingu umožňuje rozdělit proužek do tří segmentů a měnit tak parametry filtrace, hlasitosti, tempa, zkreslení atd.

K dispozici je 3.5 GB uživatelské paměti, zvuková knihovna o kapacitě 4.5 GB obsahuje 1 500 továrních programů a více než 700 multi-kombinací rozdělených do 13 kategorií. Samply nástrojů sahají od klavírů přes syntezátory, varhany (KB3 ToneReal) až po orchestrální nástroje apod. V efektové sekci, obsahující celkem 32 položek a více než 1000 přednastavených řetězců, jsou připraveny kompresory, reverby, delaye, chorusy, flangery, phasery, overdrivy, distortiony nebo rotary speaker a globální jednotka Master FX s třípásmovým ekvalizerem a kompresí.

Na předním panelu najdeme dva vstupy pro externí pedály či footswitche, čtyři audio výstupy (stereo A/B), USB porty vyčlené pro SD kartu a dvoukanálovou zvukovou USB kartu, dvojici kombinovaných XLR/TRS vstupů akceptující díky potenciometrům gainu a tlačítku Hi-Z úroveň linky, nástroje i mikrofonu, sluchátkovou zdířku, DIN konektory MIDI In/Out a své místo tady má i minipotenciometr pro rychlé přenastavení jasu  barevného LCD displeje (480 x 272 px).

Po všech stránkách špičková, funkcemi nabitá pracovní stanice Kurzweil K2700, mířící především na náročné hráče a profesionály, by měla být dostupná pravděpodobně v druhé polovině roku. Oficiální cena ještě nebyla stanovena. K nástroji o rozměrech cca 130 x 40 x 14 cm a hmotnosti 23.6 kg bude dodávána potřebná kabeláž a switch pedál.

Tagy kurzweil Kurzweil K2700

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY