Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Keyboard kontroler Akai MPK Mini Plus

Divize Akai Professional připravila další kontroler řady MPK, který boduje kompaktností, přehledným ovládáním a možnostmi podporujícími muzikantskou kreativitu i výraz. Zatím nejnovější verze s označením MPK Mini Plus je na rozdíl od svých předchůdců Mini Play a Mini MK3 vybaven rozšířenou klaviaturou 2nd Gen s 37 klávesami typu slim, doplněnými dvojicí koleček pro modulaci a funkci pitch-bend, ale novinek přináší tento model samozřejmě víc.

U „Pluska“ lze využít osm podsvícených full-size RGB padů, stejný počet rotačních enkoderů pro volitelné funkce, jasně červený X/Y joystick nyní umožňuje pracovat s až čtyřmi přiřaditelnými parametry a kromě arpeggiatoru je integrován sekvencer s osmihlasou polyfonií pro každý krok (Drum Step – 16 not). Přibyly mody Chords a Scales pro pohodlnou hru v různých tóninách, sekce Transport nebo ukládání patternů.

Mini Plus je možno samozřejmě namapovat na DAW aplikace jako jsou např. Logic, Ableton a FL, nechybí automatizace, makra, pohyb v oktávách, malý OLED displej atd. Ke změnám došlo také v případě konektivity, která se vedle portu USB-B a zdířky externího sustain pedálu rozrostla o clock (3.5 mm in/out), DIN konektory MIDI In/Out a trojici minijackových výstupů CV/Gate (Pitch, Gate, Mod).

Oficiální cena klávesového kontroleru Akai MPK Mini Plus o rozměrech 451  x 180 x 52 mm a hmotnosti 1.26 kg byla stanovena na cca 200 eur. Součástí dodávky je USB kabel a také DAW software MPC Beats obsahující zvuky bicích, různé samply, pluginy a insert efekty potřebné k vytváření moderní, profesionální hudby.

Tagy AKAI Akai MPK Mini Plus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY