Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.01.2020 - 00:01

Keeley Sweet Spot Johnny Hiland Super Drive

Firma Keeley Electronics zařadila do svého produktového katalogu nový zkreslovací pedál Sweet Spot Johnny Hiland Super Drive, navržený podle specifikací famózního country kytaristy Johnnyho Hilanda, se kterým šéfkonstruktér a majitel společnosti Robert Keeley v minulosti spolupracoval i na stavbě pedalboardu, obsahujícím řadu efektů této značky.

Vstupní JFET sekce je napojena na obvod osazený známým čipem 4558 a v signálové cestě jsou usazeny výběrové diody pro asymetrický clipping. Overdrive nabízí poměrně širokou paletu zvuků od jemného crunche až po saturovanější zkreslení s příjemnou kompresí, lehce upozaděnými nejnižšími pásmy, posílenými středy a příjemnými výškami.

Jednoduché ovládání sestává z potenciometrů hlasitosti, drivu, pečlivě kalibrované tónové clony a také dvoupolohové páčkového switche měnícího společně s mírou gainu také výsledný charakter zvuku. Napájení obstarává 9V adapter nebo baterie a nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass.

Keeley Sweet Spot Johnny Hiland Super Drive je ručně kompletován v oklahomské centrále značky a bude dostupný v limitované edici čítající 100 kusů. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena na 179 dolarů.

Tagy Keeley Electronics Keeley Sweet Spot Johnny Hiland Super Drive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY