Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.03.2017 - 00:01

Karty UAD Apollo Twin MkII s rozhraním Thunderbolt

Renomovaný kalifornský výrobce Universal Audio, jehož historie sahá až do padesátých let minulého století, inovoval populární řadu zvukových karet Apollo Twin a výsledkem je druhá generace této série s označením Apollo Twin MkII, kterou tvoří trojice profesionálních modelů s audio rozhraním Thunderbolt pro Mac i Windows, osazené procesory UAD-2 Solo, Duo nebo novým Quad Core.

Přepracovány byly 24bit/192kHz AD/DA převodníky s vyšším dynamickým rozsahem a minimálním zkreslením signálu, k dispozici je vylepšená funkce monitoringu se dvěma digitálně řízenými analogovými výstupy a režimy Mute, DIM, Mono, ALT a dvojice mic/line kanálů s kombinovanými vstupy je vybavena špičkovými předzesilovači.

Na čelní straně bezchybně zpracovaného šasi s velkým kovovým encoderem, přehledně uspořádanými tlačítky funkcí a indikačními diodami informujícími o vybuzení vstupního signálu a decibelové hladině monitoringu najdeme kromě dvou duálních vstupů, čtyř výstupních jacků (2xLine out, 2xMonitor) a konektoru pro Thunderbolt (2x6) také zdířku optického kabelu Toslink (S/PDIF / ADAT) s jehož pomocí lze využívat až osm kanálů.

K přednímu vysoko impedančnímu vstupu určenému pro nahrávání kytary lze pomoci technologie Unison přiřadit simulace známých aparátů a efektů jako např. kombo Fender '55 Tweed Deluxe, zesilovač Marshall Plexi Super Lead 1959, basový aparát Ampeg B-15N nebo klasické krabičkové zkreslení Ibanez Tube Screamer.

Vnitřní architektura s výkonným processingem umožňuje využití UAD plug-inů včetně emulací vintage kompresorů Teletronix LA-2A a 1176, ekvalizerů Pultec nebo elektronkových preampů založených na legendárních modelech značek Neve, API, Manley a Universal Audio. Nechybí vestavěný komunikační mikrofon a samozřejmě sluchátkový výstup.

Zvukové karty Universal Audio Apollo Twin MkII budou dodávány společně s balíkem plug-inů Realtime Analog Classics UAD a novinky by v nejbližších dnech už měly být dostupné také na českém trhu za ceny startujícími na necelých 18 600 Kč (verze Solo) přes cca 24 000 Kč za model Duo a asi 34 900 Kč v případě varianty Quad.

Tagy Universal Audio UAD Apollo Twin MkII
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY