Přejít k hlavnímu obsahu
Je vidět, že Jxdn se v hudebním světě zatím jen rozkoukává | Foto: Mandee Mallonee
Je vidět, že Jxdn se v hudebním světě zatím jen rozkoukává | Foto: Mandee Mallonee
Petr Adamík -

Jxdn naskakuje na vlnu pop punkového revivalu

Travis Barker kolem sebe začal shromažďovat mladé interprety, se kterými má velké plány. Jeho činnost pozvedává zájem o pop punkový žánr u mladé generace, což ukázala už loňská deska Tickets To My Downfall Machine Gun Kellyho, na které Barker spolupracoval. Bubeník si nyní dokonce založil label DTA Records a jeho prvním objevem je jistý Jaden Hossler alias Jxdn, jemuž právě vyšel debut Tell Me About Tomorrow.

Hossler je jedním z těch, kteří svou popularitu ulovili na sociální síti TikTok. Začátkem minulého roku pak na sebe upozornil singlem Comatose a tehdy si ho všiml právě i Barker, pod jehož křídly Jxdn následně skončil. Stejně jako u Kellyho i tady se Barker chopil produkce, usedl za bicí a je rovněž spoluautorem skladeb. Na výsledku je to rozhodně znát. 

Pills a Think About Me jsou klasické pop punkové kousky, svižný úvod, který pobaví. Zvukově je to přesně ta samá záležitost jako MGK, skladby jsou dělány podle stejného mustru a ve Wanna Be se jako host objeví dokonce sám Kelly. V A Wasted Year si rovnou vypůjčili melodii ze slavného hitu Blink 182 Feeling This. Jakoby si Barker říkal: „Když to fungovalo tehdy, bude to fungovat i teď.“ Najdou se zde zajímavé momenty, Angels & Demons s prvky hip-hopu, Angels & Demons pt. 2, která v druhé půli pěkně vygraduje, je na tom možná ještě líp, i hymnická Last Time má atributy stát se hitem, ale...opět je vše vymazlené k dokonalosti, žádný prostor pro spontánnost či aspoň náznak syrovosti. Je jasné, že se cílí hlavně na náctileté publikum, což autoři vlastně ani nepopírají, ale příchuť neznámého a trocha nevšedního dobrodružství by jejich muzice určitě neuškodila. 

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Je záslužné, že se Barker snaží vrátit pop punk do hlavního proudu a nasazuje mu novou, moderní tvář, ostatně je vždy zábavné poslouchat jeho hru. Jen by si asi měl dávat pozor, ať vše, co mu projde pod rukama, nezní naprosto stejně. MGK loňské nahrávce přeci jen vtiskl svou osobitost, ta u Jxdn chybí. Máte z něj pocit, že se prostě  nechá jen vést a ochotně naslouchá radám svého mentora Barkera. Je vidět, že se v hudebním světě zatím jen rozkoukává a například počínání Kennyho Hoopla, dalšího z Barkerových svěřenců, oproti tomu působí sympatičtěji. 

Jxdn - Tell Me About Tomorrow

Jxdn  Tell Me About Tomorrow

DTA Records/Elektra 44:00

60 %

Tagy Recenze alb Jxdn Travis Barker

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY