Přejít k hlavnímu obsahu
Nezajímá mě výdělek ani počty followerů. Nejsem obchodník. Jsem tvůrce.  | Foto: archiv Skalaka
Nezajímá mě výdělek ani počty followerů. Nejsem obchodník. Jsem tvůrce. | Foto: archiv Skalaka
Skalak -

Jsem tvůrce, ne prodavač. Chci se bavit, tak pojďte se mnou

Miluju rap music. Poslouchat dobrý beaty je pro mě definice komfortní zóny. Ultimátně rád kloužu ve flow a abych si užil text, track přehraju několikrát. A zároveň mě rap sere. Unavuje mě, kolik tracků je jen produkt. Klipy jsou často výkladní skříně značek, nic víc. A spousta rappers dělá místo tvorby marketing. Já takovej být neumim. Jsem Skalak a když budeš chtít, mý album Nekonečno životů tě vymaní z rap businessu i současnýho světa.

Asi jsem podvědomě vytvořil paradox rozkročenej mezi oldschoolem a mainstreamem. Podobnou hudbu v českých rapových vodách často neuslyšíš, i když ve Státech klidně vyhrává Grammy. Můj debut nepodlíhá požadavkům současné rapové scény. Vychází čistě z mojí hlavy. Žádní producenti, žádný featy nebo labely. Rap mě fascinuje už 25 let. A moje hudba obsahuje spoustu dobrýho, co jsem za tu dobu načerpal. Od Mobb Deep po Tylera.

Stejně jako miluju rap, zbožňuju i filmy a hry. Z každýho tracku je cítit pocta určitýmu filmovýmu nebo hernímu subžánru. Územím, kde můžeme na čas opustit společnost a její konvence a trendy. Hlášky a další atributy využívám jako nástroje, jak o svých tématech mluvit jednoduchou a zábavnou formou. Nejde mi totiž o kritiku, nechci na odiv dávat inteligenci. Ve svým eskapismu vás provedu scénama, který, stejně jako dobrej film, vzbuzují emoce od smíchu po pohoršení.

Filmy, hry a rap mají mnoho podobnýho. Ve všech těchhle odvětvích jsou v současnosti často vidět věci, který nespolíhají na originalitu, ale spíš na osvědčený schémata. I proto je jedním z důvodů vzniku Nekonečna životů nechuť hrát na jistotu. Nejde mi o hype ani bangery v obvyklým slova smyslu. Nezajímá mě výdělek ani počty followerů. Nejsem obchodník. Jsem tvůrce, přinášim vlastní svět a zajímá mě, jak na tebe bude fungovat.

Album najdeš na všech streamovacích službách. Sleduj taky můj Facebook nebo Instagram –⁠ brzo představím trochu merche a videoklip k tracku Zabít úsvit.

Jaký postoj k rapu a tvorbě máte vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Skalak

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Skalak
Rap mě fascinuje už 25 let. Silně v něm cítím existenci jevů jako rychlost doby, násilí, sex, fet, prosazování vlastních názorů za každou cenu nebo orientaci na výkon a úspěch. Ale když o nich píšu, nevycházím z prostředí hustlení a flexení. Čerpám jen z toho, co skutečně znám…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY