Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Joyo JGE-01: EBow pro nekonečný sustain

Po firmě TC Electronic a jejím modelu Aeon je čínský koncern Joyo Audio další značkou, která kytaristům nabízí obdobu „smyčcového“ efektu EBow, vycházejícího z originálu představeného v roce 1976 společností Heet Sound Products. Novinka vytvářející nekonečně dlouhý tón nese označení Joyo JGE-01 Infinite Sustainer a stejně jako ostatní produkty tohoto výrobce se může pochlubit velmi vstřícným poměrem cena/výkon.

Podobně jako předchůdce je obvod založen na elektromagnetickém principu, kdy dvojice cívek, uložených v ergonomicky tvarovaném šasi z odolného a lehkého polyamidu, rozkmitává zvolenou strunu. Pro lepší kontrolu je ústí spodní části s kolejnicí, která se přikládá nad strunu, opatřeno modrou LED diodou.

Na výběr jsou dva zvukové režimy volitelné malým spínačem. Mod Normal poskytuje dnes už klasickou modifikaci s prodlouženým tónem, zatímco režim Overtone obohacuje signál o další harmonické složky, které lehce pozměňují charakter výsledného zvuku.

Joyo JGE-01 Infinite Sustainer s rozměry 80x48x30 mm a napájením prostřednictvím 9V baterie je sice inzerován jako kytarový efekt, ale svou funkci zastane také při použití s baskytarou a dalšími strunnými nástroji. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 70 dolarů.

Tagy Joyo Joyo Audio Joyo JGE-01

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY