Přejít k hlavnímu obsahu
Joe Bonamassa
Joe Bonamassa
redakce - Po, 06.05.2013 - 00:01

Joe Bonamassa: Mé první kytaře se říkalo Chiquita

Žádný muzikant určitě nezapomene na den, kdy vzal poprvé do ruky kytaru a opřel se do strun. Jak na takový moment ale vzpomínají hrdinové rocku, jazzu, blues nebo metalu, pro které se tenhle nástroj stal součástí jejich osobnosti? Přinášíme pátý díl našeho seriálu, kde se o svou vzpomínku podělili Joe Bonamassa nebo Dave Kushner.

Joe BonamassaOd kolíbky k blues rocku

"Říkalo se jí Chiquita. Byla to moje úplně první kytara, na kterou jsem hrál už jako čtyřleté dítě. Poté jsem dostal v šesti Gibson SG."

Rick Parfitt (Status Quo) – Vánoční dárek

"Moje první kytara byla Framus Sunburst a já nikdy nezapomenu na tu vůni laku, když jsem ji poprvé vyndal z futrálu. Stalo se tak na Vánoce roku 1958. Byl jsem z ní úplně nadšený, protože předtím jsem viděl Cliff Richardse s Hankem (Marvinem), který měl podobnou, akorát od krku jí visely takový bambule…"

Scott Gorham (Thin Lizzy) – Šunt z obchoďáku

"Bylo mi devět, když mi táta koupil tu nejlevnější nylonku Silvertone z obchoďáku Sears, co byla k mání. Byl to snad největší šunt, co si můžete představit."

Dave Kushner (Velvet Revolver) – Začít není těžké

"Bylo mi šestnáct, když jsem dostal kopii Fender Stratocastra. Fakt ale po mně nechtějte, abych si vzpomněl, kdo ji vyrobil."

Dave Kushner Scott Gorham Rick Parfitt
Tagy První kytara humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY