Přejít k hlavnímu obsahu
Herman Li
Herman Li
redakce -

Herman Li: K Ibanez mě přivedl Satriani

Žádný muzikant určitě nezapomene na den, kdy vzal poprvé do ruky kytaru a opřel se do strun. Jak na takový moment ale vzpomínají hrdinové rocku, jazzu, blues nebo metalu, pro které se tenhle nástroj stal součástí jejich osobnosti? Přinášíme devátý díl našeho seriálu, kde se o svou vzpomínku podělili Herman Li nebo Tim Sult.

Herman Li (Dragon Force) – Satriani vzorem

"Stejně jako spousta jiných jsem začínal na nejlevnější Squier – bylo mi šestnáct. Poté, co jsem objevil Satrianiho a Vaie, vyměnil jsem ji za Ibanez, na kterou hraju dosud."

J D Cronise (The Sword) – Les Paul nevoní

"Ibanez RG550 v jasně oranžové barvě, bylo mi 13 nebo 14 let. Původně jsem chtěl Les Paul kvůli Jimmy Pageovi, ale ve škole říkali, že stojí za hovno, a tak jsem zvolil Ibanez. Byla v pohodě."

Tim Sult (Clutch)Tovární výroba

"Bylo mi 14 a jsem přesvědčenej, že pocházela z obchoďáků Sears nebo JC Penney. Objednal jsem si ji přímo z katalogu a připomínala Stratocaster s dvouwattovým zesilovačem."

Alex Westaway (Fighstar) – Smells like Ibanez

"Když mi bylo 8, dostal jsem za 20 liber španělku, abych začal chodit na lekce kytary. Poté to byla Ibanez RX – hrál jsem na ni svoje oblíbené covery od Nirvany."

J. D. Cronise Tim Sult Alex Westaway
Tagy První kytara humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY