Přejít k hlavnímu obsahu
Björn Gelotte
Björn Gelotte
redakce -

Björn Gelotte: Na kytaře jsem za trsátka používal mince

Žádný muzikant určitě nezapomene na den, kdy vzal poprvé do ruky kytaru a opřel se do strun. Jak na takový moment ale vzpomínají hrdinové rocku, jazzu, blues nebo metalu, pro které se tenhle nástroj stal součástí jejich osobnosti? Přinášíme sedmý díl našeho seriálu, kde se o svou vzpomínku podělili Björn Gelotte nebo Steve Rothery.

Björn Gelotte (In Flames) – Dio počátky

"Moje první kytara byla španělka. Zrovna tenkrát jsem chtěl znít jako Vivian Campbell z Dio a samozřejmě s nylonovými strunami to šlo těžko. Místo trsátek jsem používal mince – bylo mi 11 nebo 12. Tehdy bylo tolik dobrý muziky, a já zjistil, proč nemůžu znít jako Dio."

Charlie Burchill (Simple Minds) – Kytara škodí zdraví

"Moje nejstarší byla kytara Embassy, kterou jsem získal na základě naspořených kupónů z krabiček cigaret. Máma za ni položila život. Jak si dokážete představit, zněla jako fréza. Moje "vlastní" kytara byla Gibson Flying V."

Steve Rothery (Marillion) – Strat´n´roll

"Byla to kopie Stratocastera. Dostal jsem ji v patnácti letech, tedy v roce 1974."

Dan Hawkins (Darkness, Stone Gods) – Mumm-Ra

"Protože jsem chtěl hrát nejdřív na basu, v osmi letech jsem ukořistil tátovu akustiku a vybrnkával jsem na ni jen tóny. Byla to Gibson Hummingbird, ale spíš se měla jmenovat Mingingbird, protože trvalo věky, než šlo zahrát jednoduchou melodii! Moje první elektrika byla bílá Stratocaster, kterou jsem pojmenoval Mumm-Ra. Moje kytary se vždycky nějak jmenujou."

Charlie Burchill Steve Rothery Dan Hawkins
Tagy První kytara humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY