Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Joe Bonamassa a Back in Black: klasika od AC/DC v soulové verzi

Skladba Back in Black, vydaná na stejnojmenném albu kapelou AC/DC v roce 1980, patří do zlatého fondu hard rocku a za více než čtyřicet let existence má na svém kontě nepřeberné množství různých cover verzí. K těm skutečně originálním patří provedení v podání blues rockového titána Joea Bonamassy a kapely Scary Pockets se skvělou zpěvačkou Joannou Jones, kteří tento track pojali velmi decentně a oblékli jej do hávu kombinujícího soulové prvky s rhythm ’n’ blues.

Funkové Scary Pockets tvoří zkušení studioví veteráni z Los Angeles v sestavě Dan Bailey – bicí, Ryan Lerman – kytara, Calvin Turner – basa a Jack Conte – klávesy. Přizvaná Joanna Jones má bohaté zkušenosti z celé řady muzikálů včetně broadwayského titulu Hamilton. Natáčení probíhalo v prestižních losangeleských studiích EastWest a Bonamassa si pro své party připravil starší model Gibsonu SG v třešňovém laku, osazeného vibratem Bigsby, a butikové kombo Dumble z dílny legendárního konstruktéra, jehož aparáty patří k tomu nejcennějšímu, co sběratelé mohou v současné době vlastnit.

Tagy joe bonamassa AC/DC AC/DC – Back in Black Scary Pockets

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY