Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.04.2019 - 12:00

Jimmy Page popisuje historii svého Telecasteru

Jednou ze zásadních událostí letošního veletrhu NAMM 2019 byla oficiální premiéra replik ikonického Fenderu Telecaster Jimmyho Page v podobě modelů Dragon a Mirrored. V těchto dnech startuje výroba první ze zmíněných verzí, připomínajících 50 let od vydání prvního alba Led Zeppelin, a firma současně zveřejnila také animované video s Pageovým komentářem přibližujícím historii tohoto dnes už legendárního kousku.

V klipu Page mimo jiné vzpomíná, jak dostal kytaru od Jeffa Becka, jenž ho v šedesátých letech doporučil do kapely The Yardbirds, zmiňuje vlastní úpravy Telecasteru sestávajících z přilepených zrcátek nebo malby draka apod. Druhý záznam přináší další informace věnující se také samotné výrobě obou speciálů a kromě Jimmiho Page zde figuruje kytarář Fenderova Custom Shopu Paul Waller, jenž stál u zrodu těchto luxusních nástrojů.

Tagy Jimmy Page Fender Telecaster Dragon Fender Telecaster Mirrored
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY