Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jimmy Page popisuje historii svého Telecasteru

Jednou ze zásadních událostí letošního veletrhu NAMM 2019 byla oficiální premiéra replik ikonického Fenderu Telecaster Jimmyho Page v podobě modelů Dragon a Mirrored. V těchto dnech startuje výroba první ze zmíněných verzí, připomínajících 50 let od vydání prvního alba Led Zeppelin, a firma současně zveřejnila také animované video s Pageovým komentářem přibližujícím historii tohoto dnes už legendárního kousku.

V klipu Page mimo jiné vzpomíná, jak dostal kytaru od Jeffa Becka, jenž ho v šedesátých letech doporučil do kapely The Yardbirds, zmiňuje vlastní úpravy Telecasteru sestávajících z přilepených zrcátek nebo malby draka apod. Druhý záznam přináší další informace věnující se také samotné výrobě obou speciálů a kromě Jimmiho Page zde figuruje kytarář Fenderova Custom Shopu Paul Waller, jenž stál u zrodu těchto luxusních nástrojů.

Tagy Jimmy Page Fender Telecaster Dragon Fender Telecaster Mirrored

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY