Přejít k hlavnímu obsahu
Byla to skvělá session, vzpomíná Mick Jagger | Zdroj: YouTube
Byla to skvělá session, vzpomíná Mick Jagger | Zdroj: YouTube
Leon -

Scarlet: Rolling Stones a Jimmy Page v dosud nevydaném songu

Na oficiálním YouTube kanálu kapely Rolling Stones se objevilo video k dosud nevydané skladbě Scarlet, kterou v roce 1974 nahráli kromě Micka Jaggera a spol. také kytarista Led Zeppelin Jimmy Page a basista kapely Blind Faith Ric Grech. Skladba je ochutnávkou ke speciální reedici staršího „stoneovského“ alba Goats Head Soup (1973), které by mělo vyjít už na začátku září.

„Na konci nahrávací sekvence Zeppelinů jsme vešli do studia. Právě odcházeli, my jsme měli rezervován následný termín a Jimmy se rozhodl zůstat. Vlastně jsem to nenahrávali jako klasický track, ale pouze jako demo,“ vzpomíná Keith Richards, a Mick Jagger dodává: „Pamatuji si, že jsem na toto hudební téma poprvé jamoval s Jimmym a Keithem v Ronnieho suterénním studiu. Byla to skvělá session.“

Remasterované album Goats Head Soup bude kromě původního materiálu a bonusové Scarlet obsahovat také nevydané songy Criss Cross a All the Rage, alternativní mixy nebo živý záznam bruselského koncertu Brussels Affairs, který Rolling Stones odehráli na podzim roku 1973. Label Universal Music by měl tuto sběratelskou raritku vydat v několika formátech.

Tagy The Rolling Stones Jimmy Page

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY