Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jim Dunlop Cry Baby DareDevil Fuzz Wah

Do série pedálů řady Cry Baby firmy Jim Dunlop přibyl nový model, který tradiční americký výrobce vyvíjel společně s týmem chicagské butikové značky Daredevil Pedals. Model s označením Cry Baby DareDevil Fuzz Wah a produktovým kódem DD95FW spojuje muzikální a expresivní projev modifikovaného wahu Cry Baby se speciálním fuzz obvodem, což ve výsledku nabízí celou paletu syrových a agresivně znějících zvuků.

Pedál demonstruje oblibu majitele a šéfkonstruktéra Daredevilu Johnnyho Watora v klasických vintage obvodech a jeho touhu vytvářet nové odvážné zvuky. Wator se při úpravách a vývoji tohoto efektu nechal inspirovat soundem svých kytarových favoritů, kteří používají často kvákadlo. Daný okruh ladil několik let, zpočátku pedál stavěl jen pro své přátele a spoluhráče z kapely, a poté jej představil společnosti Dunlop ke zvážení jako nový přírůstek do nabídky.

Jediným vnějším ovládacím prvkem je kromě nášlapného pedálu přepínač T80-T Salecom umístěný na pravém boku, kterým se aktivuje fuzz. Páčkový spínač s epoxidem zatavenými kontakty, testovaný na 40 tisíc cyklů, je dostatečně robustní na to, aby jej v případě potřeby šlo ovládat i špičkou nohy. Po odšroubování dna základny je možno pomocí dvojice malých potenciometrů nastavit také gain a hlasitost zkreslovací sekce.

Horní kyvná část je vyrobena z leštěného hliníku potaženého pryžovým plátem s výrazným modrým logem značky Daredevil, efekt lze napájet standardním 9V adapterem nebo baterií, která by vzhledem ke skutečně minimálnímu proudovému odběru, pohybujícímu se okolo pouhé 1 mA, měla vydržet dodávat energii po velmi dlouhou dobu.

Pro stavbu byly použity kvalitní komponenty a součástky usazené v klasickém plošném spoji, footswitch je zapojen v režimu true hardwire bypass, což znamená, že efekt ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje průchozí signál. Rozsah rezonanční frekvence je v obou modech dán mantinely 375 Hz až 2.1 kHz, maximální gain má hraniční hodnoty +17.2 / + 23.5 dB (wah) respektive +55 / +63 dB v případě fuzzu. Oficiální cena modelu Jim Dunlop Cry Baby DareDevil Fuzz Wah se na americkém trhu pohybuje okolo 230 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Jim Dunlop Cry Baby DareDevil Fuzz Wah

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY