Přejít k hlavnímu obsahu
Francesco Albertazzi
Francesco Albertazzi
redakce - So, 26.07.2014 - 08:29

Je ukulele lepší než dobrá kniha?

Ukulele je lepší než dobrá kniha. Jednou jej vezmete do ruky a nejen, že ho nemůžete odložit, ale musíte si vytvořit vlastní příběh - takové je motto 2. Českého ukulele festivalu. Ještě tam nejste? Pořád máte hodně co stihnout. Je jediným festivalem svého druhu ve střední i východní Evropě a hlavní program festivalu začíná až dnes.

Tato unikátní přehlídka ukulelistů hostí umělce z Evropy, Spojených států Amerických i z České republiky. Hráči představí široký repertoár hry na ukulele od klasiky přes jazz a kabaret až k rock-and-rollu. "Kdyby každé dítě dostalo při narození ukulele, zavládl by světový mír," řekl Loudon Wainright a Frontman se připojuje. Centrální děj festivalu probíhá v obci Únětice, situované kousek od Prahy, a to v oblíbeném místním pivovaru.

Hlavní program probíhá v sobotu 26. července a v neděli 27. července v Úněticích - a jeho součástí jsou i zajímavé workshopy. Dnes se začíná ve 12.30 s kapelou The Ukulele Troublemakers. Dále budou následovat kapely: The Ukulele Fever Band, Štastné Ukulele, UkuleleJE, Nic´o, Prague Ukulele Band, René Souček, The Lucky Leles, The Ken Middleton hour, Elof and Wamberg a Chonkinfeckle. V neděli zahrají Paul Moore, Marcela Brožová, Ukulele Orchesta jako Brno, The Uke Box, Ukulele Swing Band, Zagi, Ukulelezaza, Lorenzo a samozřejmě nebude chybět ani chvíle pro open-mike.

Ukulele je nádherný malý čtyřstrunný nástroj s reputací nejsnazšího hudebního nástroje. Je spojeno s Havajskou hudbou, ale rozšířilo se až v polovině 20. století díky hvězdě jako je George Formby. Mnoho muzikantů se zamilovalo do ukulele pro jeho jednoduchost a variabilitu, např. Pete Townsend a George Harrison. V posledních dvaceti letech nastal velký nárůst oblíbenosti ukulele, vznikaly místní ukulele bandy a nové festivaly. Už dávno není žádnou Popelkou ani u nás - a tento festival to dokazuje.

Tagy festival
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY