Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pivec
Ondřej Pivec
Anna Mašátová - So, 22.04.2017 - 12:00

Jazzové workshopy od nejpovolanějších

Czech Jazz Workshop připravil na letošek nálož zajímavých workshopů s mistry svého oboru. Již v polovině května nabízí dílnu s Ondřejem Pivcem – varhaníkem, klávesistou, skladatelem a aranžérem, zakladatelem české jazzové kapely Organic Quartet, který v současné době žije v newyorském Brooklynu.

Ondřej Pivec je čerstvým držitelem Grammy Awards za spolupráci na albu Take Me To The Alley od světově známého jazzového zpěváka Gregoryho Portera, jehož doprovodné kapely je členem. Jeho dvoudenní workshop nabídne instrumentální lekce nebo jam session a je určený všem, od začátečníků po profesionály. Místa se rychle zaplňují, registrujte se zde.

Během evropského turné s Porterem Ondřej Pivec mj. vystupoval na nejrůznějších jazzových festivalech jako např. North Sea Jazz, Glastonbury, v londýnské Royal Albert Hall nebo hudební show televizní stanice BBC. Kromě toho ale dosáhl řady úspěchů, o kterých se většině z nás zatím jen zdá. Doporučujeme tento náš nedávný rozhovor s Ondřejem, který jsme připravili u příležitosti jeho hraní v Praze.


Tříbit vědomosti pak v létě můžete celý týden. Jubilejní dvacátý ročník Czech Jazz Workshop proběhne ve dnech 22. až 30. července. V průběhu devatenáctileté historie na dílně působily osobnosti a hvězdy celosvětové jazzové scény, jako např. Jeff Ballard, Gavin Skegs, Melanie Scholtz, Aga Zaryan, Hod O´Brien, Joel Frahm, Steve Haines, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Marcin Jahr, Pavel Wlosok, Osian Roberts, Marta Topferová, Brian Charette, Phil Wilkinson, Ana Cisneros, Filip Gondolán, Paul Boolenback, Frank Mc Comb, Ondřej Pivec a mnozí další.

Akce se mohou zúčastnit jak začátečníci, mírně pokročilí i profesionální hráči. V průběhu workshopu se účastníci zdokonalí jak ve hře na nástroj, skupinové hře, tak v hudební jazzové teorii. Účastníci Workshopu se mohou každý večer "vyhrát" na oblíbených jam sessionech. Celý týden vyvrcholí závěrečným koncertem všech účastníků. Gospelový sbor vystoupí v pražských kostelech.

Více informací na webu Czech Jazz Workshop nebo facebooku.


Tagy Ondřej Pivec Czech Jazz Workshop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články naleznete také v Harmonii, Full Moon Magazinu, Lidových novinách, na Frontman.cz aj. Vede vlastní agenturu AMPromotions, která zastupuje Beatu Hlavenkovou, teepee…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY