Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.03.2020 - 00:01

Japonský signovaný wah Vox 847-C

Firma Vox přichází na trh s další verzí známého kvákadla z šedesátých let, které je tentokrát postaveno podle specifikací japonského kytaristy, skladatele a producenta Hisato Takenaky, vystupujícího pod pseudonymem Char. Signovaný model Vox 847-C je v Japonsku také vyráběn, což není zase tak překvapující informace, protože obchodním partnerem značky Vox je společnost Korg sídlící v tokijské prefektuře.

Oproti standardnímu wahu Vox je nový model osazen footswitchem zapojeným v režimu true bypass a díky úpravě impedance u výstupního obvodu produkuje silnější a průraznější tón, který se prosadí i v masivnějším kapelovém mixu.

Rozdílný je také zvukový charakter s hřejivějším témbrem, o což se postaral posun frekvenčního rozsahu společně s optimalizací parametru Q – strmost filtrační křivky. Na pohodlnější ovládání (pravděpodobně doraz na špičce a aktivace) mají podle výrobce vliv inovované distanční pryžové podložky z měkčí směsi.

Signatura se od konvenční řady liší i designovým zpracováním – základna je stříkána lakem v měděném odstínu, horní pedál s chromovaným či niklovaným povrchem nese gumový protiskluzový segment v barvě slonové kosti a spodní kryt je zdoben japonskou grafikou, jejíž obdoba byla použita také na čelním štítku.

Kvákadlo s výstupní impedanci 210 kOhm, rozměry 102 x 253 x 80 mm a hmotností 1.3 kg je napájeno 9V baterií nebo adapterem. Oficiální cena modernizovaného Voxu 847-C byla nastavena okolo hranice 240 eur.

Tagy vox Vox 847-C
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY