Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 17.12.2020 - 00:01

Japonský Fender Hypebeast Stratocaster

Před třemi lety vyrobil Fender ve spolupráci s americkou oděvní značkou Hypebeast sněhobílý Strat Supreme a nyní se kooperace obou společností otiskla v další limitované edici Hypebeast Stratocaster v temně modrém provedení Navy. Nástroj, jehož výrobu si vzala na starost japonská pobočka firmy, vychází z kolekce MIJ Strat Standard a příbuzných verzí, čemuž odpovídá většina konstrukčních prvků i elektronických komponent.

Podobně jako u Supreme v úpravě White-on-White je modrým lakem Navy stříkán nejen olšový korpus, ale také hmatník plus javorový krk včetně hlavice, a v identickém odstínu je proveden i jednovrstvý pickguard. Krk, připevněný k tělu čtyřmi vruty usazenými v kovové destičce s gravírovaným logem a výrobním číslem, je opatřen subtilnějším U-profilem, hmatník s modernějším radiusem 9.5 palců nese 22 středně silných pražců a kostěný ořech.

Zvoleno bylo osvědčené vibrato typu Synchronized s šesti kotvícími šrouby a kameny z ohýbaného ocelového plechu, na hlavici najdeme strojky ve vintage stylu s malými oválnými rondely a srážeč strun HE. Šroub nastavující výztuhu krku je stejně jako u starších nástrojů Fender zasazen do patkové strany. Veškeré kovové součásti mají niklochromovaný povrch.

Kytara využívá trojici single coilových snímačů Fender Vintage-Style SC Strat, navázaných na klasicky koncipované ovládání sestávající z pětipolohového nožového přepínače, společné hlasitosti a dvojice tónových clon pro střední a krkový snímač. Bílé plastové krytky potenciometrů, switche, snímačů a koncovky vibratové hřídele vkusně doplňují výsledný design nástroje.

Japonský Fender Hypebeast Stratocaster je dostupný v úzce limitované sběratelské sérii čítající pouhých 24 kusů. Oficiální evropská cena byla nastavena na cca 1550 eur, součástí je samozřejmě pevné poudro, nechybí speciální sada trsátek apod. Poslední dvě přiložená videa demonstrují předchozí verzi Supreme, která se na portálu ebay objevila za částku 10000 dolarů.

Tagy Fender Fender Hypebeast Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY