Přejít k hlavnímu obsahu
Five O’clock Tea
Five O’clock Tea
JTK -

Jak konečně dokončit desku? Odzadu, křtem.

Občas si v naší kapele Five O’clock Tea musíme přiznat, že mimo pódium jsme banda chronických netáhel a zewláků. Kdyby socdemáci a Jandova OSA v rámci předvolební kampaně (Janda na Hrad) vymysleli sociální dávky pro kapely, budeme asi stepovat jako první v řadě a čekat na podporu. Jenže slibovat lidem novou desku nejde věčně a občas je prostě potřeba nakopnout věci s rozběhem a krom vlastních zadků dát do pohybu i všechno ostatní okolo kapely.

Bič na zewláky, zewlmástery a poloprofesionální vyzewlence

Pokud máte jako my problém s dokončováním věcí, nebo jste na tom ještě hůř a máte problém věci vůbec začínat, upleťte na sebe ten největší možný bič. V případě naší kapelyFive O’clock Tea jsme trable s dokončením alba vyřešili zabookováním termínu jeho křtu. Šestnáctého listopadu – klub Futurum. To datum mi teď non-stop svítí před očima. Desku nedokončit i přes zabookovanej klub by už bylo fakt dost trapný.

Bacha, to ale není všechno. Profesionální vyzewlence by totiž nemuselo rozhodit ani to. Křest by se zrušil ještě před jeho promem a v nejhorším případě bychom byli jen za blbce u managementu klubu Futurum, což by sice bolelo, ale přežít by se to dalo. Druhá fáze, která donutí věci dodělat i největšího zewlmástra, je o svém biči říct ostatním. V tomhle případě to tak chtělo dát dohromady ultimativní tým, který člověk nesmí zklamat. Nevím, jak to má zbytek kapely, ale já o termínu křtu řekl své přítelkyni, dvěma kamarádům, šéfovi v práci a mámě. Tohle kombo mě rozhodně udrží ve střehu a bdělosti. Ještě jsem přemýšlel nad babičkou, ale to už je trochu hard-core řešení i na mě. Navíc by stejně nepřišla, takže zrušení křtu by ji netrhalo ani ty křečový žíly.Hudební komunita kolem nové desky 5OT

Krom nás je kolem nové desky Five O’clock Tea v pohybu i několik dalších jmen české hudební scény. Desku točíme u Zdendy Šikíře ve studiu Hostivař, což je pro nás osvědčená spolupráce, která nám historicky vyhovovala jak po stránce lidské, tak po stránce zvukové. A ta je také vcelku důležitá. Společná rezonance duší je totiž fajn, ale když chcete, aby nová deska nutila repráky vystoupit za jízdy z auta, tak bohužel nestačí. Tady funguje oboje.

O design bůkletu, merche a všech grafických srand se stará známá postava české hudební scény - zpěvák a grafik Daniel Kurz (Kurtizány z 25. Avenue, Atari Terror). Naše oranžovo-popová parta si holt usmyslela, že potřebuje trochu té krve, brutality a vyhřezlých střev. Můžeme si totiž trochu toho "hnusu" dovolit, když v naší kapele zpívá nejkrásnější a nejdredatější zpěvačka v ČR :-).

Tagy komunita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY