Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: youtube.com
Jan Hamerský -

Jackson Pro Monarkh SC EB GBK: vládce temnot

Jeho chudý příbuzný to ode mě dost schytal. Jackson Pro Monarkh EB SC EB GBK hrající ve vyšší cenové lize se však tak snadno sejmout nedá. Jeho výbava je totiž odzbrojující.

Tělo má skvostný černý nátěr. Jestli vás zajímá, jak zní nasucho nebo v režimu „clean,“ a černého protikorozního nátěru mechanik jste si z neznámého důvodu nevšimli, rozhodně to není nástroj pro vás. Poměrně lehké mahagonové tělo s javorovým vrškem má příjemný sustain. Lepení krku se fakt povedlo. Pořád ale jde o kytaru na baterky s aktivami Seymour Duncan AHB-1 Blackouts, a ty se skvěle hodí jen na TU jednu jedinou věc. Jinými slovy, snímače vytáhnou ze dřeva i zamáčklou žvejkačku, ale čistý kanál je fakt kanál. Hotovo, točím gain a volume doprava.

Začínají se dít podivuhodné věci. Na hmatníku zásluhou ploského krčního profilu Speed Neck Backshape i dvanácti palců rádiusu a úzké menzury 624 mm platí asi takový rychlostní limity jako na německý autostrádě. Jestli tedy riffujete ve dne, v noci a vaše tempo je vražedné i pro Semira Gerhkana, určitě si přijdete na svý. Díky sustainu, který mi v ekonomičtější třídě série Pro Monarkh citelně chyběl, ale skvěle vyniknou i líné sabbathovské riffy. I když je tovární dohmat nanejvýš příjemný, nepodceňte seřízení kytary. U testovaného kusu kobylka na jednom místě trochu dřela. Jinak po mechanický stránce byla kytara v naprostém pořádku. Ladění je tak stabilní, jak jen může být u nástroje bez tremola a zámků.

U tří poťáků zapomeňte na fenderovské schéma výšky-středy-basy. Správně je to volume vepředu, vzadu a clona. Přepínač obsahuje kouzelný chyták na principu kvltovní „useless machine“. Snímač kobylkový, snímač krční – a vypínač. Ocení především hračičkové, kteří rádi imitují Randyho Rhoadse a u běžných Les Paulů blbnou se staženou hlasitostí.

Jackson Pro Monarkh EB SC EB GBK přesvědčí i největšího skeptika výborným zpracováním. Jeho jedinou, a to dost diskutabilní, slabinou je mdlý čistý zvuk, kterou cílový zákazník beztak nevyužije.

Tagy Jackson Jackson Pro Monarkh SC EB GBK metal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY