Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ibanez TOD10 a KRYS10: nové modely kytaristů z kapely Polyphia

Ibanez konečně uvedl na trh dlouho očekávané nové signatury Tima Hensona a Scotta Le Pagea – kytarového dua z primárně instrumentální progrockové party Polyphia. Modely TOD10 (Henson) a KRYS10 (LePage) vycházejí stejně jako jejich předchozí podpisové nástroje z produktové série AZ, ale oproti nim najdeme u obou novinek designové modifikace a především signované aktivní snímače navržené firmou Fishman.

Společnými rysy verzí TOD10 a KRYS10 jsou šroubované krky z tepelně upraveného javoru, kulatější profil AZ Oval C, ebenové hmatníky s radiusem 12 palců (305 mm) osazené 24 jumbo pražci z nerezové oceli a luminiscenčními body v horní hraně, nultý pražec Graph Tech široký 42 mm, špičkové dvoupivotové vibrato Gotoh T1502 s ocelovými kameny, uzamykatelné ladicí strojky MG-T od identické značky a samozřejmě i délka menzury 25.5 palců.

Korpus modelu TOD10 je vyroben z americké lípy, hmatník zdobí intarzie ve stylu Tree Of Death, připomínající řešení použité u edicí JEM nebo PIA Stevea Vaie, hardware má chromovaný povrch a zvuk přenáší dvojice aktivních humbuckerů Fishman Fluence Tim Henson Signature s Alnico magnety. Kromě ovladačů Volume, Tone a pětipolohového nožového switche je v cloně zabudován push/pull přepínač volící mezi trojicí modů závislých na vybrané snímačové konfiguraci (pozice 1 až 5).

Ibanez KRYS10 se odlišuje jasanovým tělem, offsetovými hmatníkovými značkami ve stylu kytar firmy ESP s dvoubarevným znakem na oktávové pozici, zlatě chromovaným hardwarem, humbuckery Fishman Fluence Scott LePage Custom a ovládáním v podobě hlavního třípolohového nožového přepínače, hlasitosti, tónové clony a druhého páčkového switche pro výběr tří zvukových režimů, přičemž mod 3 zároveň rozepíná cívky obou snímačů.

Hensonův Ibanez TOD10 je dostupný ve stříbřitém laku, kterým je stříkána i hlavice, LePageova verze KRYS10 dostala zlatý lak čelní plochy těla i hlavice s bílou lemovkou, kombinovaný s třívrstvým perleťovým pickguardem. Ceny byly nastaveny shodně okolo 1500 dolarů, součástí dodávky je polstrovaný gig bag a servisní klíče.

Tagy Ibanez Ibanez TOD10 Ibanez TKRYS10

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY