Přejít k hlavnímu obsahu
I Love You Honey Bunny rádi experimentují a vytvářejí chytré a nápadité kompozice. | Foto: Adam Vasata
I Love You Honey Bunny rádi experimentují a vytvářejí chytré a nápadité kompozice. | Foto: Adam Vasata
Martin Hošna - Po, 24.04.2023 - 12:00

I Love You Honey Bunny našli recept na dobrou indierockovou desku

Už je to docela dlouho, co I Love You Honey Bunny vydali svůj debut, který se v tuzemském indierockovém podhoubí stal jistou senzací. V pořadí druhá řadová deska We Just Had a Wonderfull Time se opět nevyhýbá tanečnímu rytmu, který doplňuje nostalgie syntezátorového soundu, podpořeného rockovou rétorikou.

Zlověstný, až melancholický tón, který doprovází kolekci skladeb, má svoje opodstatnění. Jako řada dalších alb, co spatřily světlo světa během posledních dvou let, byla nová deska ovlivněna pandemií a následnou izolací. „Název We Just Had a Wonderful Time má dvojí význam. Je to především sarkastická odpověď na všechny potíže, jimž mnozí z nás čelili během pandemie, a na další moderní problémy, které nám leží na srdci a v hlavě, ať už to je neuspokojivý stav našeho životního prostředí, nebo válka na Ukrajině. Ale je to také výpověď o zábavě, kterou jsme si jako kapela užili, když jsme společně pracovali na tomhle albu a vybudovali ho z bahna, v němž jsme se ocitli. O tom, jak přínosná a skutečně zábavná tato životní překážka nakonec byla,“ vysvětluje frontman Sebastian.

Návrat do osmdesátek hraje u nové nahrávky velkou roli. Naléhavé beaty, zvonkové odpovědi v refrénu, samplované bicí i posmutnělý vokál se ozývají ve většině písní, které víceméně neopouští středně rychlé tempo. Otvírák Last Chance postavený na bujaré rytmice v duchu Arctic Monkeys nasazuje slušnou rockovou laťku, která ale dlouho nevydrží. Písně si nejvíce pohrávají s tanečními žánry i indie romantikou 90. let.

Singl Lose Control o ztrátě kontroly ve vlastním životě chytře kombinuje staré i nové zvuky tak, jak to I Love You Honey Bunny předvedli již v minulosti. Strašidelné intro s tepající basovou linkou a rádoby vágním hlasem se rozjede do tanečního groove s roboticky opakujícím se refrénem, podtrhujícím celý smysl písně o psychohrůzách ve vlastním nitru.

Optimismem naopak hýří syntezátorové barvy ve skladbě Masterplan; jako by v ní povstali z popela Duran Duran ve své vrcholné formě. Posmutnělá popová píseň Living postavená na basové lince, k níž se vágně přidá Sebastianův hlas i hravá zvonkohra, nebo podobně laděná On Our Way nadchnou a ukolébávají svou melancholií.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Čtveřice sestavy ILYHB Sebastian Jacques (zpěv, kytara), Martin Šolc (kytara), Kristián Kraevski (baskytara) a Josef Keil (bicí) jsou kreativní muzikanti. Zpívají v angličtině, každý z nich navíc má jinou národnost; i to podle nich má zásadní vliv na desku: „Jsme první generace dětí, která vyrůstala bez hranic.“

Hravě tvoří kompozice, v nichž minulost a přítomnost spojují dohromady ráznými beaty, ospalým vokálem i zvonivou kytarou. Prostorový sound rozeznívá vesmírnou atmosféru písní, které mají zapamatovatelné melodie. Proplétání rocku, popu a R&B umocňují další různé efekty (reverb, fuzz), jež si efektivně hrají s hudbou, experimentují a vytvářejí chytré a nápadité kompozice.

ILYHB - We Just Had a Wonderfull Time

I Love You Honey BunnyWe Just Had a Wonderful Time

Vlastní náklad, 00:48:15

indie rock/pop

80 %

Tagy Recenze alb I Love You Hunny Bunny

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY