Přejít k hlavnímu obsahu
I Love You Honey Bunny navazují na svoje počátky: oslovují široké publikum skrze univerzální poselství. | Foto: Press kapely
I Love You Honey Bunny navazují na svoje počátky: oslovují široké publikum skrze univerzální poselství. | Foto: Press kapely
Martin Hošna -

I Love You Honey Bunny hlásí návrat ke kytarovému zvuku

Rok uběhnul od vydání druhého studiového alba We Just Had a Wonderful Time, na němž se pražská formace pustila sebevědomě do elektroniky. Podle aktuálního singlu Kintsugi to ale vypadá, že kytarám u I Love You Honey Bunny rozhodně neodzvonilo.

Hudebně se singl opírá o silné melodie a výrazné kytarové riffy, které jsou pro styl kapely charakteristické. Tempo skladby je dynamické a udržuje posluchače v napětí od začátku do konce. Na tom má podíl nejen hudební doprovod, ale i zábavný hlas Sebastiana Jacquese, který skvěle koresponduje s textem písně, zaměřeným na téma zranitelnosti a lidské chyby. Těch v životě není nikdy dost, stačí je jen přijmout, poučit se z nich – a najednou můžou být i zdrojem pohody a empatie.

I Love You Honey Bunny navazují na svoje počátky: oslovují široké publikum skrze univerzální poselství a unikátní zvuk, za kterým stojí producent Steven Graham Ansell z kapely Blood Red Shoes. Podle kapely je aktuální singl první vlaštovkou třetí řadovky.

„Původní demo Kintsugi bylo postavené na syntech. Při nahrávání jsme ale cítili, že by tomu slušel špinavější kytarový zvuk a nekompromisní bicí,“ vysvětlil zrod písničky kytarista Martin Šolc.

Životní tragédie a prohry nemusí být vždy fatální a naopak nás mohou posunout dál. Inspirace japonským uměním opravování keramiky zlatem (Kintsugi), které dodává předmětu novou hodnotu navzdory jeho prasklinám, je cítit jak v textech, tak v hudebním aranžmá, které chytře kombinuje emoce a hloubku sdělení.

Co na singlu oceníte jako muzikanti?

Pozornost si zaslouží i doprovodný videoklip. Ten vznikl využitím domácí kamery z devadesátých let ve formátu VHS-C. Nedokonalost formátu tu hraje klíčovou roli a přeskakující páska dodává klipu punc vintage atmosféry. Přesto je ale jasné, že I Love You Honey Bunny je kapela 21. století, která umí natočit chytlavou skladbu a zároveň se nebát vtipně skloubit minulost s přítomností.

I Love You Honey Bunny - Kintsugi

I Love You Honey Bunny – Kintsugi

I Love You Honey Bunny, 00:2:35

indie rock

80 %

Tagy I Love You Honey Bunny recenze singl

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY