Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hybridní synth Sequential Prophet ve verzi XL

Firma Sequential, založená v roce 1974 jedním z průkopníků v oblasti syntézy Davem Smithem, představila novou verzi hybridního syntezátoru Prophet XL vybaveným prémiovou 76dílnou klávesnicí Fatar. Vlajková loď se samply špičkové kvality od společnosti 8Dio přebírá vlastnosti předchozích modelů Prophet X a přidává mod, jenž při využití jednoho virtuálního nástroje a oscilátoru nabízí 32hlasou polyfonii.

Ve standardním režimu lze použít funkci b-timbral, 8hlasé stereo nebo 16hlasé mono, výkonný engin samozřejmě zvládá i paralelní zapojení dvou nástrojů současně (sampling 16-bit/48kHz), jejichž signál je upravován dvojicí digitálních oscilátorů s modulační jednotkou. Dva analogové low pass filtry je možno přiřadit až k osmi hlasům.

Knihovna obsahuje 150 GB vzorků, kde vedle instrumentální sekce najdeme také různé ambientní nebo filmové efekty a 50 GB interního úložiště je vyhrazeno pro import dalších samplů. Kromě čtyř obálkových generátorů, stejného počtu LFO s pěti typy vln, looperu apod. je synth vybaven také efektovou jednotkou (4 x reverb, chorus, flanger, phaser, stereo delay, bucket-brigade delay, distortion, vintage rotating speaker, high pass filter) a 64krokovým polyfonním sekvencerem.

Konektivita sestává z jackových stereo výstupů (2xA/2xB), konektorů pro připojení externích sustain/CV/volume pedálů, zdířek MIDI In/Out/Thru, USB portů a sluchátkového výstupu. Všestranný Prophet XL o rozměrech 118.7 x 39.4 x 10.4 cm je v českých obchodech dostupný za cenu cca 110 000 Kč.

Tagy Sequential Sequential Prophet ve verzi XL

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY