Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.11.2015 - 00:01

Hybridní komba Vox řady VTX s technologií VTE

Jen pár měsíců po premiéře malých komb série VX se britský Vox hlásí o slovo s novou edicí aparátů řady VTX. Trojice komb VT20X, VT40X a VT100X využívá zbrusu novou technologii VET (Virtual Elements Technology), která zvuk novinek posunuje zase o trochu blíže k reálnému soundu klasických zesilovačů. Hybridní koncepce série VTX využívá analogového, digitálního i elektronkového obvodu a nabízí také přepracovanou efektovou jednotku.

Sofistikované jádro VET je nyní schopno emulovat chování a charakter jednotlivých sekcí klasických aparátů, v předzesilovači najdeme elektronku 12AX7 a koncová část nabízí nastavení biasu a přepínání mezi režimy Class A a AB.

Nová edice je v základu vybavena simulací 11 typů různých aparátů (DELUXE CL, TWEED 4x10, VOX AC30, BOUTIQUE OD, VOX AC30TB, BRIT 800, BRIT, MKII, DOUBLE REC, BOUTIQUE CL, BRIT 1959, BOUTIQUE METAL), které pokrývají spektrum počínaje křišťálově čistými zvuky přes crunch až po metalové, agresivní zkreslení. Po připojení editačního softwaru Vox Tone Room je možno použít dalších 9 modelů zesilovačů.

Efektová jednotka obsahuje kompresor, overdrive, distortion, chorus, flanger, phaser, tremolo, delay, čtyři typy reverbu (room, spring, hall a plate) a noise gate. Jednotlivá nastavení lze ukládat do 33 presetů v 8 bankách a ve spojení s Tone Roomem se počet míst zvýší na 60.

Kromě nástrojového vstupu jsou komba osazena také sluchátkovým výstupem, konektorem Aux In pro připojení externího audio zařízení, vstupem pro footswitch a mini portem USB. Aparáty s netradičně koncipovanou přední stranou šasi mají uzavřenou konstrukci skříně a lepšímu podání nižších frekvencí pomáhá basreflex.

Jednotlivé modely se liší rozměry, výkonem koncového stupně (20, 40 nebo 100 Wattů) a reproduktorem - nejmenší VT20X disponuje 8-mi palcovým reprem, VT40X 10-ti palcovou verzí a VT100X 12-ti palcovou variantou. První dva modely jsou napájeny adapterem (12 a 19 V), zatímco nejvýkonnější VT100X je osazen internním napájecím trafem.

Novinkové edice komb Vox VT20X a VT100X se dostanou na evropský trh v prosinci a to za ceny cca 180 a 350 liber, prostřední verze VT40X by měla vyjít na přibližně 240 liber a v obchodech se objeví pravděpodobně v lednu příštího roku.

Tagy vox
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY