Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 02.01.2017 - 08:00

Hybridní basové kombo Laney Nexus SLS-112

Po basové hlavě Nexus Studio Live představil britský Laney i kompaktní kombo Nexus SLS-112 vybavené identickým typem hybridního (lampa/tranzistor) zesilovače s výkonem 500 W, jedním dvanáctipalcovým reproduktorem a výškovou hornou. Aparáty této řady disponují skvěle vybaveným preampem, bohatou konektivitou a nechybí ani nadstandardní efektová sekce.

Skelet o rozměrech 465x435x400 mm s kovovými uchy zapuštěnými do horních bočních hran korpusu a dvojicí předních trojúhelníkových bassreflexů, posilujících projekci nízkých pásem, je vyroben z překližky a potažen speciálním nástřikem Tuff-Stuff z velmi odolné polyuretanové směsi s povrchem připomínajícím koženku.

Jednokanálový předzesilovač osazený elektronkou ECC83 nabízí dvojici nástrojových vstupů Hi/Lo pro pasivní a aktivní basy, potenciometr Gain funguje po vytažení také jako ovladač kompresoru a aktivní třípásmové korekce se semi-parametrickými středy (rozmezí 100 Hz až 5 kHz) jsou doplněny čtyřpolohovým rotačním přepínačem s přednastavenými frekvenčními voicingy. Knoflíky Space, Interval a Fokus slouží k ovládání digitální efektové jednotky skládající se z oktaveru (plus přidání kvinty), chorusu a reverbu.

Do obvodu koncového pětisetwattového zesilovače byl integrován potenciometr celkové hlasitosti Volume, funkce Tilt fungující jako sofistikovaná presence, která s přidáváním vyšších kmitočtů zároveň ořezává nejnižší basy a dodává zvuku potřebnou čitelnost a také ovladač Touch pro dosažení hutnějšího a měkčího soundu, po jehož vytažení (Pull Tight) je zvuk perkusivnější s rychlejším atakem.

Na zadní straně aparátu najdeme síťový vypínač, XLR DI výstup s vlastní hlasitostí, odepínáním zemnění a trojicí modů (Output, Post a Pre), USB rozhraní, send Re-Amp pro případný reamping, konektory sluchátek a Aux In s hlasitostmi, send/return vypínatelné efektové smyčky s citlivostmi 0 a -10 dB, výstup ladičky, 5-ti pinovou zdířku footswitche FS4-NSL volícího režimy Interval, Space, Mute (tuner) a Shape.

Reproduktorový výstup Speakon (Neutrik) pro připojení externího boxu s přepínačem int/int+ext. dovoluje paralelní zapojení dalšího 8-mi ohmového kabinetu k internímu 12-ti palcovému měniči s neodymovým magnetem a zabudovaný výškový tweeter je vybaven dvěma červenými spínači s funkcemi On/Off a Full/Half.

Basové kombo Laney Nexus SLS-112 je mimořádně flexibilní aparát, který najde své využití jak při koncertování nebo cvičení, tak při nahrávání v domácím i profesionálním studiu. Díky masivnímu výkonu 500W/4 Ohmy a možnosti připojení dalšího kabinetu jej můžete bez obav použít na jakémkoliv pódiu. Nový model už dorazil na český trh, kde se jeho cena pohybuje pod hranicí 28 500 Kč.

Tagy Laney Laney Nexus SLS-112
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY