Přejít k hlavnímu obsahu
Lenka Dusilová na Praha Žije Hudbou, foto: Jiří Štarha
Lenka Dusilová na Praha Žije Hudbou, foto: Jiří Štarha
redakce -

Hvězdy hudební scény podpoří umění v ulicích

Startuje už druhý ročník festivalu Praha Žije Hudbou, který proběhne od 8. do 10. června. S cílem představit veřejnosti krásu živého města a vyzdvihnout zejména kvalitu pouličního umění, se přední osobnosti české hudební scény vydají do pražských ulic a oživí městský veřejný prostor. Takovým aktivitám tleskáme.

Vybírat drobné do klobouku budou mimo stovek amatérských umělců například herec a zpěvák Tomáš Klus, písničkář Xavier Baumaxa, Emma Smetana či držitel ceny Grammy Ondřej Pivec. Na náměstí Jiřího z Poděbrad, Karlově náměstí, Jungmannově náměstí, na Klárově a v Kampusu Dejvice vyrostou v pátek a v sobotu pódia, kde se odehraje to nejzajímavější z festivalového programu. Na náměstí Václava Havla bude probíhat divadelní program a workshopy pro děti i dospělé.

Na tři červnové dny se Praha promění v živou metropoli, podobnou Barceloně nebo Berlínu. V ulicích bude na padesátce místech po celé Praze hrát více než 200 umělců a celkem proběhne více než 500 koncertů a divadelních představení.

Slavnostního zahájení festivalu se ve čtvrtek 8. června v 19 hodin na náměstí Václava Havla ujme dvojice mladých atletů s odvážným provazochodeckým vystoupením Slackshow. Následovat bude světová premiéra hry Zakázaná symfonie v režii Ivo Sedláčka, který si pokládá zásadní otázku: Chceme vůbec umění ve veřejném prostoru? Desítky pouličních umělců, orchestr, sbor a artisté společně vytvoří příběh, který veřejnosti představí dvě strany pohledu na busking i na současnou vyhlášku. Celý zahajovací večer zakončí od 20 hodin karnevalový Průvod za busking. Divadelníci, buskeři a diváci půjdou z piazzetty přes Národní třídu, Můstek, Staroměstské náměstí, Mariánské náměstí a Mánesův most až na Kampu.

Nepřidali jste se letos? Určitě o tom uvažujte příště. Nebo rovnou zkuste něco podobného ve vašem městě. Minimálně na čumendu do Prahy doporučuje vyrazit v každém případě. Kompletní program je k dispozici na www.prahazijehudbou.cz, či v bezplatné mobilní aplikaci pro iOS i Android.

Tagy Praha Žije Hudbou busking

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY